Oproštaj od Lige prvakinja: Podravka Vegeta poražena u Norveškoj, nastavlja u EHF Kupu

Rukometašice Podravka Vegete poražene su večeras u Norveškoj u gostima kod Vipers Kristiansanda u utakmici šestog i posljednjeg kola grupne faze Lige prvakinja.

Konačan rezultat bio je 34:28 za domaće igračice. Trener Zlatko Saračević zbog ozljeda nije mogao računati na standardne prvotimke Anu DebelićDejanu Milosavljević. Utakmicu je pogotkom otvorila Ana Turk, izjednačila je Dahl koja je stvarala probleme Podravka Vegeti veći dio prvog poluvremena. Vipers je ubrzo otišao na tri gola razlike i držao tu prednost, osim kratkog izjednačenja i vodstva Podravke sredinom prvog dijela. Na poluvremenu je 20:13.

Podravka Vegeta bolje je otvorila drugo poluvrijeme. Magdalena Ećimović na golu upisuje nekoliko važnih obrana, budi se i Elena Gjeorgjijevska. No, razlika se nije mogla stići. Najučinkovitije u ekipi Podravke bile su Lamprini Tsakalou sa sedam te Gjeorgjijevska i Tjaša Stanko s po pet pogodaka. Kod Norvežanki Dahl je zabila 11, Loke 7 golova.

Podravka Vegeta svoj će ovosezonski europski put nastaviti u EHF Kupu, a Vipers, Metz i FTC prolaze u main round Lige prvakinja.

– Čestitam curama na dobroj i čvrstoj utakmici. Ponovno smo upali u svoju tradicionalnu “crnu rupu” u prvom poluvremenu, a ostatak utakmice bio je na našim krajnjim mogućnostima s ovakvom krnjom ekipom. Idemo dalje, sad je pauza, a nakon nje se pripremamo za nastavak domaćeg prvenstva i EHF Kup – rekao je trener Saračević nakon utakmice.

– Stigli smo ovamo bez pritiska, no nadale smo se i pokušale pobijediti. Trudile smo se igrati da se ne osjeti da nam nedostaju dvije važne igračice, no nije išlo – izjavila je Elena Gjeorgjijevska.