Utorak, 26. ožujka 2024.

FOTO Jubilarni 10. Kup grada Koprivnice na bazenima Cerine okupio rekordan broj plivača

Plivački klub Cerine protekle je subote organizirao jubilarni 10. Kup grada Koprivnice na kojem je nastupio rekordan broj plivača iz 19 klubova iz Hrvatske i Slovenije. Ukupno 421 natjecatelj startao je čak 1664 puta čime je ovaj tradicionalan kup nadmašio sva očekivanja.

Nakon uvodnih riječi i pozdrava predsjednika kluba Tomislava Sinjerija, natjecanje je otvorio gradonačelnik Mišel Jakšić te svim natjecateljima poželio sreću i dobre rezultate.

Za Plivački klub Cerine pod vodstvom trenerica Lane Kovač i Martine Gregurek te trenera Predraga Žagara nastupili su Belčić Marija, Brunec Luka, Čižmak Edi, Domanovac Damjan, Domanovac Petar, Dolenčić Patrik, Đurđ Karlo, Ferčec Petar, Franjo Marko, Jagustin Patrik, Jerčinović Luka, Jerčinović Niko, Katar Fran, Konjarek Laura, Koščak Katja, Kovačević Petra, Lipuš Vili, Mihoci Leonarda, Oroz Tara, Pahek Remenar Pavel, Perović Marija, Petrić Erik, Rajn Karlo, Sinjeri Ivan, Stanković Šime, Šijak Rea, Široki Ema, Široki Paula, Štefanec Sven, Tot Benjamin i Županić Niko.

Natjecatelji Cerina osvojili su ukupno 16 medalja. Marija Belčić osvojila je zlatne medalje u disciplinama 50 metara leđno, 50 metara prsno i 100 metara slobodno te srebrne u 50 metara leptir i 50 metara slobodno. Ivan Sinjeri osvojio je prva mjesta u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leptir, 50 metara leđno i 100 metara slobodno te drugo mjesto u 50 metara prsno. Patrik Dolenčić bio je treći u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara slobodno, dok je Ema Široki bila treća u 50 metara slobodno i 50 metara leptir. U disciplini 50 metara prsno Rea Šijak bila je druga, a Damjan Domanovac prvi.

– Na Kupu grada Koprivnice svake godine sudjeluje sve više plivača i klubova te nas veseli što je ove godine natjecanje postalo međunarodno – poručili su iz koprivničkog kluba.

Također, u subotu je kroz bazene prošlo oko 600 navijača koji su bodrili plivače, što je dokaz dobre organizacije i kvalitete ovoga natjecanja.