Ilustracija; Snimila Nela Carek.
Ovogodišnji Svjetski dan učitelja, što ga obilježavamo 5. listopada, ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak iskoristila je kako bi nagradila najbolje. Na svečanosti održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu nagrade je primilo 510 hrvatskih prosvjetnih radnika koji su prema kriterijima donesenog pravilnika proglašeni najboljima.

Među najboljima je i sedamnaestero učitelja i nastavnika iz Koprivničko-križevačke županije. Uz prigodno priznanje svaki od njih je dobio i novčanu nagradu od 10.000 kn bruto. Taj je novac osiguran u državnom proračunu.

Za istaći je da čak po troje nagrađenih imaju dvije koprivničke škole – Gimnazija Fran Galović i OŠ Đuro Ester.

Spomenimo i da je povodom Dana učitelja prigodnu čestitku uputio župan Darko Koren a gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić sutra će održati sada već tradicionalni prijem za učitelje. Tom prigodom najbolji po izboru svojih kolega, po jedan iz svake škole, dobit će nagrade.

U nastavku pogledajte popis nagrađenih podravsko-prigorskih učitelja sa službenim obrazloženjima nagrade

– Biršić Krešimir, Gimnazija Fran Galović Koprivnica nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, vođenje online edukacije, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u radnim skupinama za izradu kurikulumskih dokumenata;
Furkes Marina, Gimnazija Fran Galović Koprivnica nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnim i međunarodnim natjecanjima, održana predavanja i radionice na državnoj i međunarodnoj razini, rad u strukovnoj udruzi, doprinos međunarodnom projektu, organiziranje javnih događaja;
– Habek Bojana, Gimnazija Fran Galović Koprivnica nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnim i međunarodnim natjecanjima i za objavljivanje stručnih članaka;
– Grašić Mara, OŠ Braća Radić nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnom i međunarodnom natjecanju, održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, suradnju s udrugama koje unapređuju struku te unaprjeđenje rada škole;
Kovačić Mirna, OŠ Đuro Ester nagrađuje se za predavanja na svim razinama, objavu stručnih članaka, rad s darovitim učenicima i za sudjelovanje u međunarodnim projektima;
– Kovačić Mirna, OŠ Đuro Ester nagrađuje se za predavanja na svim razinama, objavu stručnih članaka, rad s darovitim učenicima i za sudjelovanje u međunarodnim projektima;

– Kraljić Tomislava, OŠ Đuro Ester nagrađuje se za autorstvo priručnika, doprinos pri izradi predmetnog kurikuluma, doprinos struci radom u strukovnim udrugama koje potiču, razvijaju i unapređuju struku;
– Lucek Đurđica, OŠ Đuro Ester nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnim i međunarodnim natjecanjima, dijeljenje primjera dobre prakse, objavljivanje stručnog članka, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje na međunarodnim projektima, uređivanje školske mrežne stranice, organiziranje javnog događaja.

– Bakovljanec Anita, OŠ Andrije Palmovića nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse, autorstvo priručnika i sudjelovanje u radnoj skupini.
Halaček Marija, OŠ Molve nagrađuje se za mentorstvo učenicima koji sudjeluju na natjecanjima, smotrama i sl. na državnoj razini, predavanje, radionicu ili ogledni sat na županijskoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse primjene inovativnih metoda poučavanja, doprinos struci radom u strukovnim udrugama koje potiču, razvijaju i unapređuju struku, vođenje ili koordiniranje međunarodnoga projekta iz područja odgoja i obrazovanja te uređivanje školske mrežne stranice, školskoga lista ili školske stranice na društvenim mrežama
Varović Ksenija, OŠ Fran Koncelak Drnje – Područna škola Josipa Generalića Hlebine nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj razini, autorstvo udžbenika, sudjelovanje u projektima te unaprjeđenje rada škole.

– Pleadin Branko, Strukovna škola Đurđevac nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnim natjecanjima, održano predavanje na županijskoj razini, vođenje projekata na državnoj i međunarodnoj razini, uređivanje školske mrežne stranice;
– Senjan Ivana, Gimnazija dr. I. Kranjčeva nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini, objavljivanje stručnog članka, autorstvo Đurđevac obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u eksperimentalnom programu, sudjelovanje u istraživanju;
– Vuković Nikola, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj i državnoj razini, objavljivanje stručnog članka, doprinos međunarodnom projektu, uređivanje školske mrežne stranice;

– Kranjec Leo, OŠ Ljudevita Modeca Križevci nagrađuje se za primjenu inovativnih metoda poučavanja, mentorstvo učenicima na natjecanjima i za rad s učenicima s teškoćama;
– Strsoglavec Helena, Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci nagrađuje se za održana predavanja na županijskoj i međunarodnoj razini, suradnju s udrugama i za sudjelovanje u međunarodnom projektu;
– Turković Tomica, OŠ Vladimir Nazor – nagrađuje se za održana predavanja na državnom skupu, mentorstvo učenicima na natjecanju na državnoj razini, rad s darovitim učenicima;
– Valec-Rebić Martina, OŠ Ljudevita Modeca Križevci nagrađuje se za mentorstvo učenicima na državnom natjecanju, održana predavanja na županijskoj razini, dijeljenje primjera dobre prakse, rad u strukovnim udrugama, autorstvo obrazovnih sadržaja, sudjelovanje u međunarodnom projektu, uređivanje školske mrežne stranice, organiziranje javnog događaja.