Odigrane su utakmice 9. kola Treće HNL Sjever.

U susjedskom derbiju domaći Podravac ugostio je Graničar iz Đurđevca pred oko 400 gledatelja na Sportskom parku u Virju.

Prvo poluvrijeme gledala se tvrda i borbena utakmica bez pravih prilika. Gosti su prijetili preko Jana Fusića, domaći su imali poluprilike preko Kovačića i Šklebara uz dva opravdano poništena pogotka gostima.

Drugo poluvrijeme nešto bolja utakmica. Prvo Pecikozić brani dobru šansu Šignjaru, a onda gostujući trener Brgles radi ključan potez. U igru ulazi mladi Palaić koji u 58. minuti servira šansu koju Sabol ne može promašiti i Picoki vode 0:1. Nakon gola igra se rasplamsala pa tako u 69. minuti Kovačić izlazi sam pred Pecikozića, ali iskusni vratar gostiju sjajno brani. Samo pet minuta kasnije, Šklebar iskosa dolazi pred Pecikozića, no “Peci” je opet nesavladiv. 79. minuta donosi izjednačenje, Hrženjak je izbacio Kovačića u mrtvu šansu koju ovaj realizira, a Picoke ovaj put ne spašava niti Pecikozić. Picoki su bili u nokautu, a domaći to koriste i ponajbolji igrač utakmice Hrženjak zabija za burnu proslavu domaćih.

Ovom pobjedom Virovci su se približili sredini tablice, a Picoke očekuje teška borba za opstanak.

U derbiju kola Tehničar je u Križevcima poražen od vodeće Mladosti 2:0 dok su Križevčani s 3:2 pali u Bjelovaru.

Papuk je s 1:0 nadigrao Podravinu, a Polet je rezultatom 2:1 bio bolji od Varteksa.

Najuvjerljiiviju pobjedu upisala je momčad Virovitice koja je s 5:0 ispratila Rudar.