Snimio Marko Posavec.
Bogat program obilježavanja Dana grada Koprivnice počinje ovoga petka. Proslavu 663. rođendana obilježit će koncerti Petra Graše i Ansambla Lado, ali i tradicionalna svečana sjednica Gradskog vijeća na kojoj će našim sugrađanima biti dodijeljena javna priznanja i nagrade.

Dvotjedna proslava rođendana našeg grada između ostaloga će uključivati i brojne sportske događaje: školsku olimpijadu u sportskoj dvorani Srednje škole, 10. Kup grada Koprivnice, 41. Međunarodnu atletsku utrku grada Koprivnice i Međunarodno natjecanje u standardnim i latinsko-američkim plesovima “8. Trofej grada Koprivnice”.

Bit će tu i mnogobrojnih događanja za mališane: izviđačke radionice Kamengrada, povijesno-dramski igrokaz o srednjovjekovnoj Koprivnici, program “Abeceda u mojoj Koprivnici”, jesenska izložba gljiva u Osnovnoj školi “Antun Nemčić Gostovinski”, lutkarske predstave itd.

Kulturna zbivanja započet će javnom tribinom s temom koprivničke glazbene scene ovog petka, 1. studenog, a nastavljaju se izložbom fotografija Dunje Milošić Odobašić, predstavljanjem Podravskog zbornika, nastupom Mažoretkinja grada Koprivnice te drugim predavanjima, okruglim stolovima i izložbama. Naši će sugrađani moći naučiti nešto više o Ludens teatru, Aero klubu „Krila Koprivnice“ te Knjižnici i čitaonici “Fran Galović” na njihovim danima otvorenih vrata, a koprivnički će astronomi organizirati promatranje zanimljivog nebeskog fenomena – prelaska (tranzita) planeta Merkura preko Sunca.

Koncertni dio programa bit će otvoren ove subote, 2. studenog nastupima koprivničkih punk bendova u Kampusu i to povodom 10. obljetnice od izlaska dokumentarnog filma “Koprivnica pleše pogo”. Završni klapski nastup pod nazivom “Večer s prijateljima” u sklopu proslave Dana grada priprema Klapa Viva. Tim će koncertom u subotu, 16. studenog program proslave 663. rođendana ujedno biti i završen.

24.10 – 20.11.
Samostalna izložba slika koprivničke umjetnice Gordane Špoljar Andrašić – Sveučilište Sjever

4. – 8.11.
Likovne radionice “Gradu za rođendan” – COOR Podravsko sunce

4. – 15.11.
Izložba knjiga o povijesti grada Koprivnice te književnih djela za djecu koprivničkih autora – OŠ “Đuro Ester” – Školska knjižnica OŠ “Đuro Ester”

12. – 17.11.
Interliber – Predstavljanje nakladništva Muzeja grada Koprivnice – Zagrebački velesajam, Zagreb (paviljon 7A, štand 13)

PETAK, 1.11.2019.

20:00 – Javna tribina s temom koprivničke glazbene scene “Koprivnica pleše pogo – 10 godina” – Udruga FUNK & Udruga RockLive – KKC Pixel

SUBOTA, 2.11.2019.

16:00 – 17:30 – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica
17:30 – 19:00 sati – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca- Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

20:00 – Koncert koprivničkih bendova: Dead Fish, Pillow pack, One step away, Rens argoa, Epepe, Red edition, Savant, Flip, Kaj je z glavom, Suho Grlo Nos – Udruga FUNK & Udruga RockLive – prostor Udruge FUNK (Kampus)

NEDJELJA, 3.11.2019.

11:00 – 17:00 sati
Dan otvorenih vrata Aero kluba “Krila Koprivnice” – Aerodom Danica

PONEDJELJAK, 4.11.2019.

– Izložba fotografija Dunje Milošić Odobašić u izlozima Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”

– Terenska nastava “Koprivnica – moj grad” – Kulturno-povijesni spomenici grada Koprivnice – Učenici V. razreda COOR Podravsko sunce u suradnji s Muzejom grada Koprivnice

9:00 – Polaganje vijenaca – Gradsko groblje Koprivnica

9:20 i 10:20 – Projekcija filmova “Tragom starih koprivničkih razglednica”, “Pozdravi iz Koprivnice” i “Foršpan” – Kino sekcija “Mravec” – OŠ Antun Nemčić Gostovinski

10:00 – Izložba “Pčelari Podravine” – Pčelarska udruga “LIPA” Koprivnica – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović”

10:00 – Izložba dječjih radova na temu “Koprivnica – moj grad” – DV Igra, Koprivnica – u prostoru vrtića

11:00 – Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Koprivnice – Dom mladih Koprivnica

17:45 – Školska priredba OŠ “Đuro Ester” Koprivnica – “Anno 1356”, povijesno-dramski igrokaz o srednjovjekovnoj Koprivnici – Školska dvorana OŠ “Đuro Ester”

UTORAK, 5.11.2019.

12:00 – Program “Abeceda u mojoj Koprivnici” – učenici 1. c razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski – OŠ Antun Nemčić Gostovinski

13:00 – Svečana akademija povodom obilježavanja Dana Grada – Klub za starije osobe “Mariška” – Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica

SRIJEDA, 6.11.2019.

13:00 – Predstavljanje Podravskog zbornika 45/2019 – Muzej grada Koprivnice – Galerija Mijo Kovačić

17:00 – Predavanje “Uloga javnog mnijenja u kreiranju romana” (Nikša Sviličić, najbolja hrvatska knjiga 2018. “Druga strana slutnje”) – Sveučilište Sjever, dvorana A108

18:00 – Predstavljanje knjige: Siniša Škarica “Tvornica glazbe – priče iz Dubrave” – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica – Stručno-znanstveni odjel

20:00 – 22:00 – Dan otvorenih vrata Ludens teatra: dramske radionice za javnost, dramske vježbe i improvizacije – Dom mladih Koprivnica

ČETVRTAK, 7.11.2019.

Jesenska izložba gljiva – OŠ “Antun Nemčić Gostovinski”

8:00 – Izložba idejnih rješenja rekonstrukcije središnjih trgova u Koprivnici – Sinagoga, Koprivnica

9:00 – Keramička radionica – polaznici DV Tratinčica i učenici COOR Podravsko sunce – COOR Podravsko sunce

10:00 – Program Dječjeg vrtića Tratinčica “Koprivnicu ja volim!” – Objekt Loptica

10:00 – Lutkarska predstava u izvođenju odgojiteljica Dječjeg Vrtića Igra “Zgode iz gradskog parka” – DV Igra

11:00 – Predstavljanje idejnih rješenja rekonstrukcije središnjih trgova u Koprivnici, pobjednika i javna rasprava – Galerija Mijo Kovačić, Koprivnica

11:30 – 13:00 – Radionica dekoriranja uporabnih predmeta shabby chic metodom – OŠ “Đuro Ester”

18:00 sati – Tribina “Urednik – između marginalizacije i novoga uzleta” (Gordana Tkalec i Željko Krušelj) – Sveučilište Sjever, dvorana A108

PETAK, 8.11.2019.

9:00 – Turnir u malom nogometu – Polaznici Obrtničke škole Koprivnica, PRO OŠ Grgur Karlovčan Đurđevac, COOR Podravsko sunce, COOR Križevci – COOR Podravsko sunce

9:00 – Školska olimpijada, sudjelovanje učenika razredne nastave – Sportska dvorana Srednje škole Koprivnica

10:00 – Hot chair s gradonačelnikom i zamjenicom gradonačelnika – Inkubator kreativnih industrija

10:00 – Šetnja skupine Cvjetići Dječjeg vrtića Igra i dijeljenje razglednica grada Koprivnice s porukom “Zašto volim svoj grad”

10:00 – Priredba povodom Dana grada – učenici PŠ Reka i njihove učiteljice – PŠ Reka

17:00 do 18:00 i od 18:00 do 19:00 – Dječji vrtić “Smiješak” slavi 663. rođendan Koprivnice: Dan odškrinutih vrata vrtića, Izložba dječjih radova na temu “Volim svoj grad”, besplatna lutkarska predstava “Lude gljive poslije kiše” u izvedbi odgojiteljica dječjeg vrtića

18:00 – Humanitarna likovno-kiparska kolonija – Foto kino klub “Podravina” Koprivnica, Dom Zajednice tehničke kulture grada Koprivnice, Trg mladosti 1a, Koprivnica

18:00 – Otvorenje izložbe “Domoljub 100/110: priča o zgradi i ljudima” – Galerija Koprivnica

19:00 – Mažoretkinje grada Koprivnice “Volimo te grade moj” – Dom mladih Koprivnica

SUBOTA, 9.11.2019.

8:00 – 13:00 – “Koprivnica, Grad za život” – Zrinski trg:
Predstavljanje udruga grada Koprivnice
Prodajno/izložbeni sajam
Donatorska prodaja jabuka
Kulturno-umjetnički program (vrtići, škole, udruge)
Mimohod povijesnih postrojbi – Turistička zajednica grada Koprivnice
8:00 – 12:00 “Gradonačelnik časti kavom i čajem” – Zrinski trg

8:00 – 13:00 – Dan otvorenih vrata i Dan bez zakasnine Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”

11:00 – 17:00 – Dan otvorenih vrata Aero kluba “Krila Koprivnice”, Aerodrom Danica

12:00 – 10. Kup grada Koprivnice, plivačko natjecanje za početnike, kadete i mlađe kadete
– Plivački klub Cerine – Gradski bazeni Cerine

16:00 – 17:30 – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

16:00 – 17. Dani jabuka u Starigradu – Društvo žena “Kamengrad”, Starigrad – Društveni dom u Starigradu

17:30 – 19:00 – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

18:00 – Godišnja izložba članova Ateliera Koprivnica – AK galerija, Kampus

20:30 – KONCERT: PETAR GRAŠO – Sportska dvorana Gimnazije “Fran Galović”

NEDJELJA, 10.11.2019.

9:45 – 41. Međunarodna atletska utrka grada Koprivnice – Zajednica športskih udruga grada Koprivnice – Zrinski trg

19:00 sati – KONCERT: Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO, Sportska dvorana Gimnazije “Fran Galović”

PONEDJELJAK, 11.11.2019.

10:00 –Šetnja ulicama grada i upoznavanje sa znamenitostima – Skupina Zvjezdice Dječjeg vrtića Igra

13:35 – 16:15 – Promatranje tranzita planeta Merkura – Astronomsko društvo Koprivnica, Zrinski trg, Koprivnica

18:00 – Otvorenje “Kućice viteza Slavka” – čarobnog mjesta za slušanje priča – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica, Dječji odjel

UTORAK, 12.11.2019.

17:00 – Matematika je igra! – radionica za djecu predškolske i osnovnoškolske dobi – Udruga mladih matematičara Koprivnice – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica

18:00 – Edukacija “Predstavi sebe i svoj biznis u 60 sekundi – kreiraj pobjednički pitch” – Inkubator kreativnih industrija

SRIJEDA, 13.11.2019.

10:00 – 17:00 – Simpozij “Na Sjeveru s Pavlom Vuk-Pavlovićem” – Sveučilište Sjever

10:00 – Kolaž radova “Koprivnica nekad i Koprivnica u budućnosti” – skupina Leptirići – Dječji vrtić Igra

18:00 – Predstavljanje knjige: Siniša Gall “Oliver: Trag u beskraju” – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica, Stručno-znanstveni odjel

ČETVRTAK, 14.11.2019.

14:00 – 2. Kreativna radionica Društva Naša djeca i Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama “Latice” – COOR Podravsko sunce

17:00 – Okrugli stol “Arheološka istraživanja u 2019. godini na prostoru Koprivničko-križevačke županije” – Galerija Mijo Kovačić, Koprivnica

17:00 – Tribina “Emocije, putokazi kroz život” – psihologinja Dijana Matoš, prof. – Prostor Dječjeg vrtića Igra

PETAK, 15.11.2019.

17:00 – Stavovi mladih u Hrvatskoj danas – Rezultati reprezentativnog istraživanja o mladima u Hrvatskoj (Nikola Baketa i Marko Kovačić) – Sveučilište Sjever, dvorana A108

17:30 – Interliber – predstavljanje nakladništva Muzeja grada Koprivnice – Zagrebački velesajam, Zagreb (paviljon 6, glavna pozornica)

20:00 – Otvaranje retrospektivne izložbe Branimira Dolenca – Udruga Koprivkov svijet – AK galerija, Kampus

SUBOTA, 16.11.2019.

16:00 – 17:30 – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

17:00 – Fotografska izložba “Sretno dijete – sretna obitelj” – Foto kino klub “Podravina” Koprivnica – Dom Zajednice tehničke kulture Grada Koprivnica, Trg mladosti 1a, Koprivnica

17:30 – 19:00 – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

19:00 – Klapski susret “Večer s prijateljima” – Klapa Viva – Dom mladih Koprivnica – ulaz besplatan

ČETVRTAK, 23.11.2019.

10:00 – 21:00 – Međunarodno natjecanje u standardnim i latinsko-američkim plesovima “8. TROFEJ GRADA KOPRIVNICE” – ŠPK Koprivnica, Sportska dvorana Srednje škole Koprivnica