Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO Slaven nakon dva gostujuća poraza došao do pobjede protiv Gorice

Slaven Belupo je na domaćem terenu na Gradskom stadionu “Ivan Kušek-Apaš” ugostio Goricu.

U zanimljivoj utakmici obje ekipe stvarale su prilike od samog početka. Farmaceuti su poveli nakon akcije u 29. minuti koja je rezultirala autogolom Goričinog Steenwordena. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao te su s minimalnim vodstvom Farmaceuti otišli na odmor.

U nastavak utakmice krenulo se u sličnom tempu, Gorica je zaprijetila s nekoliko prilika, no bez uspjeha. U 86. minuti sudac svira jedanaesterac za Slaven Belupo koji pogađa Krstanović za 2:0. Tim rezultatom utakmica i završava, a Slaven upisuje nova tri boda.

Iduću utakmicu Slaven Belupo igra protiv Osijeka.

NK Slaven Belupo – HNK Gorica 2:0 (1:0)

NK Slaven Belupo: Ježina – Zirdum (od 88. Božić), Nowak, Radivojević – Bogojević, Glavčić, Koh, Lulić (od 64. Jajalo), Delić (od 55. Mikulić) – Lima, Krstanović. Trener: Ivica Sertić

HNK Gorica: Kahlina – Muhammed (od 84. Mathieu), Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Suk (od 58. Zwolinski), Čanađija – Hamad, Maslowski, Lovrić – Ndiaye. Trener: Sergej Jakirović

Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Ivan Vučković (Zagreb)

Delegat: Vicko Bućan (Mravinci)

Kontrolor: Miro Marijanović (Osijek)

Žuti kartoni: Nowak 31′, Bogojević 80′ (Slaven Belupo); Lovrić 42′, Čanađija 56′, Zwolinski 82′ (Gorica)

Crveni kartoni: Čabraja 85′, Lovrić 90′ (Gorica)