FOTO Slaven Belupo došao do vrijedna tri boda u Puli

Nogometaši Slaven Belupa ohrabreni nakon pobjede protiv splitskog Hajduka otputovali su na gostovanje kod Istre 1961 u Pulu. Utakmica je to petog kola Hrvatski Telekom Prve nogometne lige.

Slaven je poveo golom Krstanovića u 12. minuti, no Istra se vraća pogotkom Gržana u dosuđenom jedanaestercu.

U nastavku Istra dolazi u vodstvo u 35. minuti golom Obenga Regana, no Farmaceuti se ne daju što rezultira drugim pogotkom Krstanovića u 42. minuti. Izjednačenjem se i odlazi na odmor.

U 60. minuti pogodak za Slaven postiže David Puclin. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te se ovime utakmica rezultatski i zaključila, donijevši Farmaceutima vrijedna tri boda.

Iduće kolo igra se “sjeverni derbi”. Na koprivnički gradski stadion dolazi NK Varaždin.

Peto kolo Hrvatski Telekom Prve lige, 11.08.2019. – Pula, Aldo Drosina

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:3 (2:2)

NK ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Rufati, Bosančić, Pavić – Galilea, Obeng – Gržan, Ivančić (od 73. Munivrana), Ćuže (od 86. Lončar) – Fuentes (od 66. Perić Komšić). Trener: Ivan Prelec.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Zirdum, Međimorec, Goda – Puclin (od 70. Lulić), Glavčić, Paracki, Delić (od 88. Plantak) – Ejupi (od 76. Bačelić Grgić), Krstanović. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Varaždin), Tino Krečak (V. Gorica)

Delegat: Dražen Posavec (Markuševac)

Strijelci: 0:1 Krstanović 12′, 1:1 Gržan 15′, 2:1 Obeng 35′, 2:2 Krstanović 42′, 2:3 Puclin 61′

Žuti karton: Galilea 32′, Fuentes 39′, Perić Komšić 69′, Grujević 92′ (Istra 1961); Paracki 14′, Međimorec 28′, Puclin 63′ (Slaven Belupo)