Petak, 19. travnja 2024.

Rukometašice Podravke u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu pobijedile ruskog finalista Lige prvakinja

Rukometašice Podravka Vegete danas su u Poreču odigrale prvu pripremnu utakmicu pred novu sezonu. Protiv ruske ekipe Rostov Don, ovogodišnjeg finalista Lige prvakinja, slavile su s 29:25.

U sklopu ovog gostovanja Podravka Vegeta je osim treninga s ruskom ekipom u rasporedu imala i pripremnu utakmicu i to danas s početkom u 17 sati u dvorani hotela Diamant.

– Čini se kako našim curama put od gotovo šest sati nije puno ometao rad na terenu jer su čvrsto i borbeno ušle u utakmicu, a taj su tempo držale cijelo prvo poluvrijeme što su i pokazale rezultatom koji je uoči odmora bio 13:13 – piše na službenim stranicama kluba.

Odabranice Zlatka Saračevića nisu popustile ni u drugom poluvremenu kada su na terenu nastavile igrati dinamičan i brz rukomet s puno trke u oba smjera. Unatoč jakom tempu koprivničke rukometašice nisu popustile i na kraju su zasluženo slavile protiv Rostov Dona s 29:25.

Na vratima je danas bila odlična Risović s ukupno 10 obrana i jednim obranjenim sedmercem, a nakon toga odličan niz nastavila je mlada i perspektivna Ećimović s ukupno šest obrana i jednom obranom sedmerca. Svoju odličnu formu je s ukupno šest pogodaka danas potvrdila Ana Debelić, slijede ju Stanko i Tsakalou s po pet pogodaka i Milosavljević s četiri.

Sutra je u jutarnjim satima na rasporedu i zajednički trening, a nakon ručka ekipa se vraća u Koprivnicu gdje nastavlja pripreme za međunarodni Memorijalni turnir “Josip Samaržija Bepo” koji je na rasporedu sljedeći vikend u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani.

Izvor: RK Podravka Vegeta (Facebook).
Izvor: rk-podravka.hr, preuzeto sa stranice Handball Club Rostov-Don (Facebook).