Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO Slaven se napokon raspucao: Kopru zabili šest golova, polovicu od toga Bogojević

Nogometaši Slaven Belupa u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji danas su pobijedili Koper rezultatom 6:2. Tri pogotka zabio je Bogojević, Glavčić je debitirao golom i dvjema asistencijama, a mrežu su tresli i Paracki i Goda.

Farmaceuti su protiv slovenskog prvoligaša poveli već u 5. minuti, strijelac je bio Bogojević. Delićev pogodak u 18. minuti poništen je zbog zaleđa. 20 minuta kasnije Paracki povisuje na 2:0. Početkom drugog poluvremena Koper smanjuje na 2:1, no Bogojević svega par minuta kasnije zabija svoj drugi pogodak na utakmici. Koper se ponovno vraća na gol zaostatka nakon sat vremena igre, no i Bogojević ponovno diže razliku, na 4:2. U 80. minuti Glavčić je s 11 metara postigao svoj prvi pogodak za Slaven, a ubrzo potom Goda postavlja konačnih 6:2.

Farmaceuti se u petak vraćaju u Koprivnicu. Imat će slobodan vikend, a od ponedjeljka počinju sa završnim pripremama za prvu utakmicu prvenstva koja ih vodi na gostovanje u Osijek.

(NK Slaven Belupo)

Zreče, Slovenija – prijateljska utakmica
FC Koper – NK Slaven Belupo 2:6 (0:2)
Koper: Nenezič – Badžim, Borna, Hadžić, Mišić – Tomić, Žužek, Guberac – Baša, Štromajer, Gajšek. Još su igrali: Bužan, Vranješ, Vrdoljak, Andjelić, Galešić, Bešir, Požrl. Trener: Miran Srebrnič.
Slaven Belupo: Filipović – Karamarko, Nowak (od 75. Božić), Međimorec, Goda – Puclin (od 83. Plantak), Paracki, Čanađija (od 63. Glavčić) – Delić, Bogojević, Lima (od 75. Mladen). Trener: Ivica Sertić.
Suci: Pahole, Štefane, Lunežnik
Strijelci: 0:1 Bogojević 5′, 0:2 Paracki 38′, 1:2 Baša 49′, 1:3 Bogojević 53′, 2:3 Baša 59′, 2:4 Bogojević 70′, 2:5 Glavčić 80′, 2:6 Goda 83′