Ponedjeljak, 5. prosinca 2022.

PROMJENE U SASTAVU LIGA Viceprvaci najvjerojatnije ulaze u viši rang, Treća HNL Sjever brojat će 12 klubova

Nogometni savez Koprivničko-križevačke županije do 15. lipnja zaprimio je prijave županijskih nogometnih klubova za napredovanje u viši rang.

Prema prijavama, plasmanu i infrastrukturnim uvjetima, iz Prve županijske nogometne lige u Četvrtu hrvatsku nogometnu ligu Koprivnica – Bjelovar – Virovitica za sada odlazi samo Tomislav iz Drnja, aktualni prvak Prve ŽNL. Također, iz Prve ŽNL ispada posljednjeplasirana Sloga iz Koprivničkog Ivanca.

U Prvu ŽNL ulazi Mladost iz Sigeca koja je osvojila naslov prvaka Druge županijske nogometne lige, ali i viceprvak Panonija iz Peteranca. Drugoligaš Kalnik zbog neodigravanja prvenstva do kraja, sljedeće će sezone igrati u Četvrtoj županijskoj nogometnoj ligi.

Od sljedeće sezone novi drugoligaš bit će Drava iz Podravskih Sesveta koja je na impresivan način osvojila Treću županijsku nogometnu ligu, a u drugoligaško društvo dolazi i Gornja Rijeka. Iz Treće županijske nogometne lige ispada samo posljednja Drava iz Selnice Podravske

Rasinja, prvak Četvrte županijske nogometne lige, od sljedeće sezone igrat će u sastavu Treće ŽNL, a po dostupnim informacijama u viši rang trebali bi ići i Prigorje iz Svetog Petra Orehovca te najvjerojatnije Udarnik iz Zablatja.

 

Sastav Prve ŽNL

1. NK BORAC IMBRIOVEC

2. NK BRATSTVO KUNOVEC

3. NK TOMISLAV-RADNIK SVETI IVAN ŽABNO

4. NK OSVIT ĐELEKOVEC

5. NK TEHNIKA KOPRIVNICA

6. NK GRANIČAR LEGRAD

7. NK LIPA HLEBINE

8. NK DRAVA NOVIGRAD PODRAVSKI

9. NK MIKLINOVEC KOPRIVNICA

10. NK MLADOST MOLVE

11. NK PREKODRAVAC ŽDALA

12. NK KALINOVAC

13. NK MLADOST SIGETEC

14. NK PANONIJA PETERANEC

 

Sastav Druge ŽNL

1. NK SLOGA KOPRIVNIČKI IVANEC

2. NK VIKTORIJA VOJAKOVAC

3. NK MOČILE KOPRIVNICA

4. NK STARIGRAD

5. NK HRVATSKI BOJOVNIK MOKRICE MIHOLEČKE

6. NK MLADOST KOPRIVNIČKI BREGI

7. NK RUDAR GLOGOVAC

8. NK REKA

9. NK FUGAPLAST GOLA

10. NK OMLADINAC HEREŠIN

11. NK PODRAVEC TORČEC

12. NK PRUGOVAC

13. NK DRAVA PODRAVSKE SESVETE

14. NK GORNJA RIJEKA

 

Sastav Treće ŽNL

1. NK ČVRSTEC SVETI PETAR ČVRSTEC

2. NK MIČETINAC

3. NK SOKOL SOKOLOVAC

4. NK SABARIJA SUBOTICA PODRAVSKA

5. NK GRANIČAR NOVO VIRJE

6. NK ZAGOREC KOPRIVNICA

7. NK GOŠK GOTALOVO

8. NK RATAR MIHOLEC

9. NK MLADOST CAREVDAR

10. NK JEDINSTVO PUSTAKOVEC

11. NK RUDAR BOTINOVEC

12. NK RASINJA

13. NK PRIGORJE SVETI PETAR OREHOVEC

14. NK UDARNIK ZABLATJE

 

Sastav Četvrte ŽNL

1. NK RADNIČKI KRIŽEVCI

2. NK DRAGOVOLJAC BOČKOVEC

3. NK BUŠPAN KOZAREVAC

4. NK MLADOST VELIKI RAVEN

5. NK BILOGORA GORNJA VELIKA

6. NK JADRAN-GALEB KOLEDINEC

7. NK POLET GLOGOVNICA

8. NK DRAVA SELNICA PODRAVSKA

9. NK KALNIK

Nove promjene bit će i oko sastava novooformljene Treće hrvatske nogometne lige Sjever u sezoni 2019./20.

Koprivnica bi kao posljednja momčad Treće hrvatske nogometne lige Istok automatski trebala ispasti u niži rang, a u novooformljenoj ligi neće biti mjesta ni za drugu momčad Slavena Belupa i varaždinsku Slobodu ŠN, inače županijskog prvoligaša.

Konačnu odluku o sastavu lige donosi Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza. tako da će konačni popis lige biti poznat kroz nekoliko dana. međutim, po svemu sudeći novooformljena liga trebala bi se sastojati od 12 klubova, a u ovom trenutku još nije poznato hoće li se igrati dvokružno ili trokružno.

 

Sastav Treće HNL Sjever

1. NK BJELOVAR

2. NK MLADOST ŽDRALOVI

3. NK VARTEKS VARAŽDIN

4. NK RADNIK KRIŽEVCI

5. NK TEHNIČAR CVETKOVEC

6. NK GRANIČAR ĐURĐEVAC

7. NK PODRAVAC VIRJE

8. NK POLET SVETI MARTIN NA MURI

9. NK RUDAR MURSKO SREDIŠĆE

10. NK VIROVITICA

11. NK PAPUK ORAHOVICA

12. NK PODRAVINA LUDBREG