Trećeligaši i četvrtoligaši ove će nedjelje odigrati svoje prvenstvene susrete.

Dvadeset i drugo kolo Treće ŽNL u jutarnjem terminu otvorit će Rudar iz Botinovca koji na domaćem terenu dočekuje Jedinstvo iz Pustakovca. Sabarija ide na teško gostovanje kod GOŠK-a iz Gotalova, snage će odmjeriti Čvrstec i Graničar iz Novog Virja, a Sokol iz Sokolovca ne bi trebao imati previše problema protiv posljednje Drave iz Selnice Podravske.

Nogometaši vodeće Drave iz Podravskih Sesveta na domaćem terenu igraju protiv Zagorca, a ako upišu nova tri boda, četiri kola prije kraja prvenstva osigurali bi naslov pobjednika Treće ŽNL i promociju u drugoligaško društvo.

Ratar iz Miholjca na domaćem je terenu favorit protiv Mladosti iz Carevdara, a Gornja Rijeka nova tri boda traži protiv Mičetinca.

Treća ŽNL – 22. kolo

Nedjelja, 12. svibnja
10:00
Botinovec: Rudar – Jedinstvo
17:00
Podravske Sesvete: Drava – Zagorec
Gotalovo: GOŠK – Sabarija
Sveti Petar Čvrstec: Čvrstec – Graničar (Novo Virje)
Sokolovac: Sokol – Drava (Selnica Podr.)
Miholec: Ratar – Mladost (Carevdar)
Gornja Rijeka: Gornja Rijeka – Mičetinac

Tablica Treće ŽNL

1. DRAVA /PS/ – Podravske Sesvete 21 19 1 1 99 20 +79 58
2. GORNJA RIJEKA – Gornja Rijeka 21 14 2 5 47 25 +22 44
3. SABARIJA – Subotica Podravska 21 12 2 7 48 36 +12 38
4. MIČETINAC – Mičetinac 21 11 4 6 49 36 +13 37
5. ČVRSTEC – Sveti Petar Čvrstec (-1) 21 11 2 8 50 36 +14 34
6. GRANIČAR /NV/ – Novo Virje 21 10 3 8 38 36 +2 33
7. SOKOL – Sokolovac 21 8 6 7 36 31 +5 30
8. RATAR – Miholec 21 8 3 10 43 41 +2 27
9. ZAGOREC – Koprivnica 21 8 2 11 30 41 -11 26
10. GOŠK – Gotalovo 21 7 3 11 30 46 -16 24
11. MLADOST /C/ – Carevdar 21 7 3 11 35 59 -24 24
12. RUDAR /B/ – Botinovec 21 5 4 12 31 51 -20 19
13. JEDINSTVO – Pustakovec 21 5 2 14 32 58 -26 17
14. DRAVA /SP/ – Selnica Podravska 21 3 1 17 29 81 -52 10

U Četvrtoj ŽNL, vodeća Rasinja pred domaćim će navijačima tražiti tri boda i put prema tituli prvaka Četvrte županijske nogometne lige protiv Bilogore iz Gornje Velike. Spomenimo još kako drugoplasirano Prigorje na domaćem terenu igra protiv Bušpana iz Kozarevca.

Pogledajte i ostale parove 16. kola Četvrte ŽNL.

Četvrta ŽNL – 16. kolo

Nedjelja, 12. svibnja
17:00
Sveti Petar Orehovec: Prigorje – Bušpan
Veliki Raven: Mladost – Dragovoljac
Zablatje: Udarnik – Polet
Rasinja: Rasinja – Bilogora
Koledinec: Jadran-Galeb – Radnički

Tablica Četvrte ŽNL

1. RASINJA – Rasinja 15 11 2 2 50 17 +33 35
2. PRIGORJE – Sveti Petar Orehovec (-1) 15 11 0 4 38 25 +13 32
3. RADNIČKI – Križevci 15 9 3 3 52 18 +34 30
4. DRAGOVOLJAC – Bočkovec 15 9 1 5 41 24 +17 28
5. UDARNIK – Zablatje 15 8 2 5 40 28 +12 26
6. BUŠPAN – Kozarevac 15 7 2 6 34 32 +2 23
7. BILOGORA – Gornja Velika 15 4 3 8 26 48 -22 15
8. MLADOST /VR/ – Veliki Raven 15 4 2 9 21 37 -16 14
9. JADRAN-GALEB – Koledinec 15 3 1 11 26 37 -11 10
10. POLET – Glogovnica (-1) 15 0 2 13 11 73 -62 1