Ustupili iz Ronilačkog kluba 'Šoderica'
Članovi Ronilačkog kluba Šoderica nastupili su na 27. Otvorenom pojedinačnom juniorskom i seniorskom prvenstvu Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju, održanom proteklog vikenda u Rijeci.

Plivači i ronioci Šoderice nastupili su sa skupinom mlađih kadeta i kadeta, koju su činili: Paula Radotović, Alanna Štefanec, Tin Treščec, Josip Štefanec, Jakov Buhinjak i Tristan Horvat.

O uspjehu koprivničkih plivača i ronilaca na ovom natjecanju dovoljno govore oboreni rekordi u pojedinim disciplinama, kao i osvojene medalje.

Oboreno je sveukupno pet hrvatskih rekorda i to u disciplinama 50 metara s perajama, štafeti 4×100 metara, 50 metara apnea, 1500 metara s perajama i 4×50 metara bifins.

Jakov BuhinjakJosip ŠtefanecTristan HorvatTin Treščec u štafetama 4×100 metara bifins i 4×50 metara bifins postavili su nove hrvatske kadetske rekorde, a osvojili su i dvije zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Odlična je bila i Alanna Štefanec koja je postavila dva nova hrvatska kadetska rekorda, u plivanju perajama na 50 metara i 50 metara apnea, osvojivši jednu zlatnu i tri srebrne medalje.

Državni rekord u plivanju perajama na 1500 metara postavio je Tin Treščec i to u kategoriji mlađih kadeta.

Sve rezultate pogledajte u nastavku.

50 m plivanje perajama, plivači Vrijeme Ml. juniori Juniori
Jakov Buhinjak 0:26;17
Tristan Horvat 0:28;62
50 m plivanje perajama, Plivačice
Alanna Štefanec 0:21;74 srebro srebro Kadetski rekord HR
4 x 100 bifins (štafeta), Plivači
Tristan Horvat 4:34;50 srebro Kadetski rekord HR
Jakov Buhinjak
Josip Štefanec
Tin Treščec
800 m plivanje perajama, Plivači
Tin Treščec 10:03;78
100 bifins, Plivači
Jakov Buhinjak 1:03;89
Tristan Horvat 1:09;43
Josip Štefanec 1:11;66
800 m plivanje perajama, Plivačice
Paula Radotović 10:39;77
100 m bifins, Plivačice
Alanna Štefanec 0:57;26
Paula Radotović 1:06;28
4 x 200 m plivanje perajama, Plivači
Tin Treščec 9:41;88 srebro
Josip Štefanec
Jakov Buhinjak
Tristan Horvat
50 m apnea, Plivačice
Alanna Štefanec 0:20;17 zlato srebro Kadetski rekord HR
400 m bifins, Plivačice
Paula Radotović 5:08;48
400 m bifins, Plivači
Tin Treščec 5:18;30
Josip Štefanec 5:30;21
Tristan Horvat 5:38;80
100 m plivanje perajama, Plivači Ml. Juniori Juniori
Jakov Buhinjak 0:57;09
Tin Treščec 1:05;04
100 m plivanje perajama, Plivačice
Alanna Štefanec 0:49;88
Paula Radotović 1:06;70
400 m plivanje perajama, Plivači
Jakov Buhinjak 4:35;40
4×50 plivanje perajama, Plivači
Jakov Buhinjak 1:52;29 bronca
Josip Štefanec
Tristan Horvat
Tin Treščec
50 m bifins, Plivačice
Alanna Štefanec 0:27;24
50 m bifin, Plivači
Josip Štefanec 0:29;00
4 x 100 m plivanje perajama, Plivači
Jakov Buhinjak 4:14;32 zlato
Josip Štefanec
Tristan Horvat
Tin Treščec
200 m plivanje perajama, Plivači
Jakov Buhinjak 2:06;65
200 m plivanje perajama, Plivačice
Alanna Štefanec 1:56;87
200 m bifins, Plivačice
Paula Radotović 2:23;54
200 m bifins, Plivači
Tin Treščec 2:29;44
Josip Štefanec 2:31;53
Tristan Horvat 2:33;61
1500 m plivanje perajama, Plivači
Tin Treščec 19:37;14 Ml. kadetski rekord HR
4 x 50 bifins, Plivači 2:03;36
Tristan Horvat zlato Kadetski rekord HR
Josip Štefanec
Jakov Buhinjak
Tin Treščec