FOTO Slaven Belupo sezonu završio remijem protiv Rijeke, Delić pred domaćom publikom proslavio 300. nastup u dresu Farmaceuta

Nogometaši Slaven Belupa danas su na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek Apaš’ odigrali posljednji ovosezonski susret Hrvatski Telekom Prve lige (36. kolo) protiv Rijeke, drugoplasirane momčadi prvenstva i aktualnog osvajača Hrvatskog nogometnog kupa.

Uoči samog susreta, kapetan Slaven Belupa Mateas Delić dobio je prigodan dres s brojem 300 za svoj 300. odigrani susret u dresu Farmaceuta, a njegov jubilej koprivnička publika ispratila je gromoglasnim pljeskom.

Utakmica je mirovala sve do 31. minute kada je Lončar nezgodno opalio prizeman udarac, a vratar Filipović sjajno je reagirao i obranio njegov pokušaj. Slaven Belupo prvi je puta zaprijetio u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Međimorec tukao glavom preko gola.

Na predah se otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku susreta prvi su pokušali nogometaši Slaven Belupa. Nakon gužve u gostujućem šesnaestercu, Mateus Lima efektno je volejem u zraku pokušao ugroziti vratara Prskala, ali njegov udarac otišao je preko vrata.

Sjajnu šansu Farmaceuti su imali u 55. minuti kada je Prskalo obranio pokušaje Mateusa Lime i Plantaka, ali samo trenutak kasnije Plantak je s nekoliko metara udaljenosti matirao gostujućeg vratara na asistenciju Iharoša za vodstvo Slaven Belupa od 1:0. Međutim, samo desetak minuta nakon pogotka Slaven Belupa, Rijeka je izjednačila. Murić je brzo izveo jedan slobodan udarac i proslijedio loptu do Acostyja koji je s vrha šesnaesterca lijepo pogodio suprotan kut vratara Filipovića za 1:1.

Deset minuta prije kraja susreta Acosty se ponovno našao u šansi nakon što je lijepo volejem u padu zahvatio jedan ubačaj, a njegov udarac otišao je jako blizu domaćih vratiju.

U samom finišu utakmice Halilović je imao sjajnu priliku da Rijeci osigura tri boda, ali njegov udarac s nekoliko metara sjajnom je paradom zaustavio vratar Filipović.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i utakmica je završila s konačnih 1:1.

Slaven Belupo je tako sezonu 2018./19. zaključio s 37 osvojenih bodova, odnosno sedmim mjestom na prvenstvenoj tablici.

Hrvatski Telekom Prva liga – 36. kolo

Subota, 25. svibnja
20:00 sati
Slaven Belupo – Rijeka  1:1 (0:0)

Sastav Slaven Belupa: Filipović, Martinaga, Međimorec, Nowak, Vidović (od 73. minute Mladen), Plantak, Delić, Lima Cruz, Iharoš, Puclin (od 59. minute Bongongui), Bogojević (od 77. minute Dolček)
Na klupi: Marković, Goda, Bongongui, Dolček, Šarlija, Mladen, Karamarko
Trener: Ivica Sertić.

Sastav Rijeke: Prskalo, Punčec, Lepinjica, Acosty, Murić, Bušnja, Escoval, Braut, Smolčić, Lončar (od 70. minute Halilović), Ristovski (od 80. minute Liber)