Podravka upisala visoku pobjedu u Bjelovaru usprkos virozi koja je ‘napala’ pola ekipe

Rukometašice Podravka Vegete upisale su novu pobjedu u domaćem prvenstvu, ovoga puta u gostima kod susjednog Bjelovara. Konačni rezultat bio je 26:17 za Podravku, 13:10 na poluvremenu, a pola je koprivničke momčadi u toj utakmici nastupilo usprkos virozi.

Početak susreta nije bio sjajan, ali Jovana Risović je čuvala vrata te zaslužila pljesak publike obranivši tri puta uzastopno odbijene lopte. Podravka je u 11. minuti vodila 5:3 i držala prednost od tri do četiri pogotka sve do pred sam kraj poluvremena kada rukometašice Bjelovara smanjuju zaostatak na -1. Nikolina Zadravec vraća na +2, Antonija Tucaković brani dva sedmerca i Ana Debelić zabija za +3. Podravka je u 40. minuti došla do pet golova prednosti, ubrzo i na šest, a potkraj utakmice trener Saračević u utakmicu je uveo i mlade igračice Elenu Popović, Leu Franušić i Luciju Jandrašić. Konačni rezultat bio je 26:17 za Podravku.

– Pred sam početak utakmice imao sam problema u ekipi jer je pola ekipe prijavilo da ima slabost, mučninu, a dosta ih je i povraćalo. Ja im stvarno čestitam, one koje su izdržale to su povukle. Svaka im čast na htijenju, na borbenosti i želji i što smo utakmicu na kraju pobijedili. Nadam se da će se oporaviti do četvrtka – rekao je trener Zlatko Saračević nakon utakmice. (RK Podravka)

Izvor: rk-podravka.hr

Prva HRL za žene – 15. kolo
Bjelovar – Podravka Vegeta 17:26 (10:13)
Bjelovar: Dvorana europskih prvaka. Gledatelja 500. Suci: Tin Derušek (ZG) i Matej Pavlović (VŽ). Nadzornik HRS-a Saša Brabec (Virovitica)
Sastav ŽRK Bjelovar: Jug (8+1), Pokopac (1); Nikšić 2, Smiljčić 2, Borković 1 , Andreja Horvat, Magdalena Horvat, Tvorić 2 , Gavrić , Hruby, Čagalj 2, Gašparović 2 , Ivanda 1, Gillinger , Mioč , Mamić 5. Trener: Hrvoje Cikoja
Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković(2), Risović (12+1), Ećimović; Zadravec 5, Turk , Holešova 1, Karlovčan 1, Popović 1, Jandrašić 1, Milošević 4(2) , Džono, Franušić, Chigirinova 2(1), Ikhneva 2, Debelić 5, Yezhykava 4(1). Trener: Zlatko Saračević
Sedmerci: Bjelovar 5(3) /Podravka Vegeta 7(4)
Isključenja: Bjelovar 12 min.(Čagalj 2+2, Borković, Tvorić, Gavrić, Gašparović)/Podravka Vegeta 1o min. (Ikhneva 2+2, Yezhykava, Zadravec, Franušić)