Nogometaši Slaven Belupa danas su na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek Apaš’ odigrali susret 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige protiv zaprešićkog Intera. Gosti su slavili s minimalnih 1:0 i tako Slavenu nanijeli sedmi prvenstveni poraz ove sezone.

Gledatelji su na prvo uzbuđenje čekali do 14. minute kada je Menalo sjajno prošao dvojicu gostujućih braniča, ali njegov udarac uspio je savladati vratar Matković. Samo par minuta kasnije, raspoloženi Menalo ponovno se našao u prilici, ali nije uspio dobro zahvatiti ubačaj Puclina. U 25. minuti susreta Farmaceuti su imali najbolju šansu u dosadašnjem dijelu utakmice. Nakon flipera u gostujućem šesnaestercu, lopta se odbila do Vidovića čiji je udarac iz neposredne blizine uspio obraniti Matković. Slaven iz minute u minutu pritišće goste koji još nisu zapucali prema domaćem vrataru.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika i na predah se otišlo s rezultatom 0:0.

Nakon početne uspavanke u drugom dijelu, Inter je poveo u 67. minuti susreta. Serderov je sjajno prošao u šesnaesterac Slaven Belupa i potpuno neometan pogodio za vodstvo Intera koji u drugom poluvremenu igra puno agresivnije i konkretnije. Serderov je samo nekoliko minuta kasnije mogao upisati i svoj drugi pogodak na utakmici, ali Filipović je uspio obraniti njegov udarac. Pet minuta prije kraja susreta Bačelić Grgić sjajno je potegnuo iz voleja s nekih dvadesetak metara, ali udarac nije bio dovoljno snažan da ugrozi gostujućeg vratara. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Zaprešićani su slavili s konačnih 1:0. Slaven Belupo je tako upisao sedmi prvenstveni poraz ove sezone.

Hrvatski Telekom Prva Liga – 22. kolo
Subota, 23. veljače, Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’
15:00
Slaven Belupo – Inter Zaprešić  0:1 (0:0)

Sastav Slaven Belupa: Filipović, Nowak, Vidović (od 83. minute Mladen), Čanađija, Jelić (od 64. minute Mendy), Bačelić Grgić, Delić, Menalo, Šarlija, Puclin (od 76. minute Bogojević), Karamarko
Na klupi: Marković, Međimorec, Plantak, Dolček, Mladen, Mendy, Bogojević
Trener: Ivica Sertić

Sastav Inter Zaprešića: Matković, Muhar, Tatomirović, Čeliković, Postonjski, Kaluđerović (od 59. minute Mišković), Čulina (od 88. minute Ajayi), Bosec, Rak, Serderov (od 87. minute Luštica), Valentić
Na klupi: Topić, Ajayi, Čeliković, Luštica, Tsonev, Nekić, Mišković
Trener: Samir Toplak