FOTO Podravka Vegeta pobijedila i Osijek, u subotu dolazi danski Nykøbing

Rukometašice Podravka Vegete večeras su upisale još jednu pobjedu u nacionalnom prvenstvu. U koprivničkoj gimnazijskoj dvorani pao je i Osijek u utakmici koja je obilovala golovima: konačni rezultat bio je 38:30 za Podravku.

Osam golova razlike dijelilo je ekipe i na poluvremenu kada je bilo 20:12. Rukometašice Osijeka na početku utakmice nakratko su i vodile s dva razlike. Broj primljenih pogodaka mogao je, doduše, biti i manji jer će Podravki gol-razlika dobro doći u borbi za prvo mjesto s Lokomotivom.

Trener Zlatko Saračević minute je dao gotovo svim igračicama, a najviše je golova za Podravku zabila Natalia Chigirinova – sedam. Slijede ju Ana Debelić s pet te Karina Yezhykava, Lea Franušić i Nikolina Zadravec s po četiri pogotka. Protivničku mrežu zatresle su i mlade Elena Popović i Lucija Jandrašić.

Sljedeća utakmica Podravke Vegete ponovno je europska. U posljednjem kolu grupne faze Kupa EHF-a ove subote u Koprivnici gostuje danski Nykøbing Falster. Susret počinje u 17:30.