Izvor: OŠ Mihovil Pavlek Miškina.
U organizaciji Osnovne škole “Mihovil Pavlek Miškina” Đelekovec u petak, 1. veljače održana je Međuopćinska smotra LiDraNo 2019.

Na književnoj manifestaciji koja je održana u Domu kulture “Pajo Kanižaj” u Đelekovcu sudjelovalo je 150 učenika i mentora koji su do posljednjeg mjesta ispunili dvoranu i bodrili pojedinačne i skupne nastupe prijavljenih natjecatelja iz čak 11 škola s koprivničkog područja. Sudjelovale su tri koprivničke osnovne škole – “Đuro Ester”, “Antun Nemčić Gostovinski” i “Braća Radić” te škole iz Sokolovca, Rasinje, Drnja, Koprivničkih Bregi, Koprivničkog Ivanca i Đelekovca. Uz to, predstavili su se učenici i iz dvije srednje škole – Gimnazije “Fran Galović” i Obrtničke škole Koprivnica.

U područjima literarnog, dramskog i novinarskog izraza odabrani su najuspješniji radovi i nastupi te su predloženi za Županijsku smotru koja će se održati 22. veljače u Koprivnici.

U nastavku možete pročitati popis najuspješnijih radova i učenika po kategorijama:

NOVINARSKO STVARALAŠTVO:

TRI NOVINARSKA RADA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Loris Zelenko, 6.r. OŠ A.N.Gostovinski Koprivnica: Nemčići na Virovskoj prkačijadi (izvještaj), mentor: Mihaela Juriša
2. Ana Vondraček, 6.r. OŠ Đuro Ester Koprivnica: Na Islandu dan započinje čitanjem (intervju), mentor: Nikolina Sabolić
3. Marko Franjo, 6.r. OŠ A.N.Gostovinski Koprivnica: Budite dobri jedni prema drugima (intervju), mentor: Mihaela Juriša

RADIJSKA EMISIJA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Lana Krošnjar i Borna Sočev, 7.r. OŠ A.N.Gostovinski Koprivnica: Znamo odakle smo (reportaža), mentor: Danijela Tenčić

NOVINARSKI RAD U KATEGORIJI SREDNJIH ŠKOLA:
1. Petra Jakopiček, 3.r.Gimnazije Fran Galović Koprivnica: Obožavatelji Queena došli na svoje (recenzija), mentor: Nina Tadić

LITERARNO STVARALAŠTVO:

TRI LITERARNA RADA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Neven Savić, 6.r. OŠ Sokolovac: Kravata, mentor: Leila Zainul
2. Ava Magdić, 4.r. OŠ A.N.Gostovinski Koprivnica: Zima, mentor: Suzana Hergotić
3. Teo Hanžeković, 5.r. OŠ Braća Radić Koprivnica: Moj slatki san, mentor: Đurđa Majcen

DVA LITERARNA RADA U KATEGORIJI SREDNJIH ŠKOLA:
1. Rebeka Crnoja, 4.r. Gimnazija Fran Galović Koprivnica: Livade rastanka, mentor: Dubravka Šutalo-Kovačić
2. Mia Ljubić, 2.r. Gimnazija Fran Galović Koprivnica: Život se uvijek pobrine za zaplet, mentor: Nina Tadić

DRAMSKO STVARALAŠTVO:

TRI POJEDINAČNA NASTUPA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Tea Piljak, 2.r. OŠ Sokolovac, PŠ Velika Mučna: Savršen kućni ljubimac (monolog), mentorica Martina Krušec
2. Sara Lončarić, 3.r. OŠ Braća Radić Koprivnica: Pun kufer mi je sega (monolog), mentorica Marija Petras
3. Benedikt Šimun Kopričanec, 8.r. OŠ Đuro Ester Koprivnica: Ah, opet ispočetka (monolog), mentorica Sanja Kapusta

DVA SKUPNA NASTUPA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Učenici 5.r. OŠ Đuro Ester Koprivnica: Redateljske neprilike (prema tekstu Đure Estera prilagodila Martina Treščec Godek), mentorica Martina Treščec Godek
2. Učenici 7.r. OŠ Koprivnički Bregi: Budimo djeca, mentorica i autorica Sanja Danček

RADIOIGRA U KATEGORIJI OSNOVNIH ŠKOLA:
1. Petar Šarec i Dora Bicak, 6.r. OŠ Đuro Ester Koprivnica: Radioigra za mlade Djeca pomažu djeci, mentor: Saša Špoljarić

DVA POJEDINAČNA NASTUPA U KATEGORIJI SREDNJIH ŠKOLA:
1. Dora Kuretić, 1.r. Gimnazija Fran Galović Koprivnica: Pjesma za ljubav (kazivanje poezije), mentorica Nina Tadić
2. Andrej Gregorin, 4.r. Gimnazija Fran Galović Koprivnica: Bela brv (kazivanje poezije), mentorica Romana Šutalo