Home Featured Filip Verčević osvojio deveti naslov prvaka Hrvatske

Filip Verčević osvojio deveti naslov prvaka Hrvatske

0
Ustupio Hrvački klub Podravka.
Prvenstvo Hrvatske za uzraste kadeta u hrvanju grčko-rimskim načinom održano je jučer u školsko sportskoj dvorani “Brezovica” u organizaciji Hrvatskog hrvačkog saveza.

Podravku je u kategoriji do 60 kilograma i pod vodstvom trenera Miroslava Mihalca predstavljao Filip Verčević. Filip je uvjerljivo započeo natjecanje dvjema pobjedama tušem. U osmini finala pobijedio je predstavnika iz Splita, Plazibat Marka, dok je u polufinalu bio bolji od Hader Josipa iz Zagreba.

Finalna borba započela je također vrlo uvjerljivo. Filip je na početku borbe već imao veliku bodovnu prednost od 6:0. No trenutak nepažnje po početku druge runde, protivnik je borbu vratio u neizvjesnost osvojivši 4 boda.

S obzirom na to da do kraja nije bilo više bodova, Filip je finalnu dobio na bodove 6:4 i tako po deveti puta osvojio naslov najboljega u Hrvatskoj.