Četvrtak, 18. travnja 2024.

Koprivnički šahisti odlični na kadetskom državnom prvenstvu, Horčička srebrni

Trojica koprivničkih šahista nastupila su ovog vikenda na kadetskom prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu održanom u Zagrebu.

Koprivničanci su se natjecali u kategoriji dječaka do 12 godina u kojoj su nastupila 34 igrača.

Jan Horčička je nakon odigranih sedam kola osvojio drugo mjesto sa 6 bodova, a Emanuel Bunić i Matej Zadro bili su treći i četvrti s 5 bodova. Kadete su za prvenstvo pripremali Krunoslav Novosel i Jurica Srbiš.

Iz šahovskog kluba ističu da je ova godina vrlo uspješna za koprivničke šahiste – ekipno su ostvarili plasman u 1. kadetsku ligu, Emanuel Bunić osvojio je naslov državnog prvaka u standardnom šahu u uzrastu do 11 godina u Trogiru, a Jan Horčička pobijedio je u međunarodnom finalu Sportskih igara mladih u Splitu.