Subota, 20. travnja 2024.

Podravka Vegeta uvjerljiva protiv Trešnjevke, slijedi posljednja utakmica u skupini Lige prvakinja

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su zagrebačku Trešnjevku u susretu 10. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene. Rezultat utakmice odigrane u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije bio je više nego uvjerljivih 38:16.

Bila je to Podravkina deveta pobjeda u devet dosad odigranih utakmica; jedno je kolo, naime, “preskočeno” jer je Pitomača odustala od natjecanja.

Rezultat na poluvremenu bio je 17:10. Odličan nastup imala je Maria Holešova sa sedam pogodaka, a po četiri dodale su Korina KarlovčanAna Turk. Vrata Podravke branile su Antonia Tucaković koja je zaustavila 6 od 16 lopti te Magdalena Ećimović koja je obranila 8 od 14 udaraca.

Zbog nadmoći nad gošćama iz Zagreba, trener Zlatko Saračević svim je igračicama dao minute na terenu, odmarala je jedino vratarka Jovana Risović. Stoga je to bila svojevrsna trening-utakmica uoči važne utakmice 6. kola Lige prvakinja u gostima kod mađarskog Győra ove subote.

Podravka Vegeta: Antonia Tucaković, Nikolina Zadravec 3, Ana Turk 4, Maria Holešova 7, Korina Karlovčan 4, Elena Popović 1, Selena Milošević 3, Dragica Džono 3, Dejana Milosavljević 2, Lea Franušić 2, Magdalena Ećimović, Tena Petika 2, Natalia Chigirinova 1, Alena Ikhneva 2, Ana Debelić 3 , Karyna Yezhykava 1
Obrane: Antonia Tucaković 6/16, Magdalena Ećimović 8/14
Trener: Zlatko Saračević
Igračica utakmice: Maria Holešova.

Trešnjevka: Andrea Rabar, Lucia Lesac, Vanesa Ćemeraš 1, Anja Vida Lukšić, Anja Vida Lukšić 4, Kristina Smiljanić 4, Vanja Perenčević, Marija Karaula, Marija Stojanović, Valentina Rajnović, Marta Miletić, Justina Stojanov 1, Elena Matijaš 6, Tabea Celine Magenreuter
Obrane: Andrea Rabar 5/22, Marija Karaula 1/18, Valentina Rajnović 1/5
Trener: Miran Ognjenović.