Četvrtak, 18. travnja 2024.

Rukometašice Podravka Vegete danas su u prepunoj dvorani Gimnazije Fran Galović odigrale drugi susret grupne faze Lige prvakinja protiv mađarskog Gyora, aktualnih osvajačica Lige prvakinja.

Podravkašice su sjajno ušle u utakmicu nošene vatrenom publikom, povele su 2:0, a vratarka Risović utakmicu je otvorila s dvije obrane.

Međutim, ekipa Gyora je svojim ‘ubojitim’ kontrama ubrzo preokrenula utakmicu u svoju korist.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Podravka je imala dva pogotka zaostatka (12:14) i igračicu više, ali nisu uspjele preokrenuti rezultat.

Na predah se otišlo s rezultatom 17:15 za ekipu Gyora.

Naše rukometašice sjajno su ušle u drugi dio utakmice i u 33. minuti izjednačile za 18:18.

Međutim, ekipa Gyora suviše je kvalitetna i kažnjavala je gotovo svaki propust u domaćoj obrani, pa je u 46. minuti imala velikih četiri gola prednosti (22:26).

Do kraja susreta Podravka se nije uspjela približiti Gyoru, ali hrabro se borila do kraja utakmice.

Gyor je zasluženo slavio s konačnih 33:27, ali Podravka je pokazala da se može nositi i s jednom od najboljih svjetskih ekipa.

Podravka će u sljedećoj utakmici Lige prvakinja ugostiti slovenski Krim. Utakmica je na rasporedu 20. listopada s početkom u 18:00 sati.