Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO Slaven i Hajduk remizirali, Bogojević promašio zicer za vodstvo

Slaven Belupo danas je na novom travnjaku ugostio splitski Hajduk u sklopu šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Farmaceuti su tako nakon 106 dana odigrali domaću utakmicu nacionalnog prvenstva protiv Hajduka.

Prvi su zaprijetili Slavenaši preko Puclina u 3. minuti, ali njegov udarac završio je pokraj Hajdukovih vrata.

U 17. minuti Slaven je sjajno izigrao obranu Hajduka, lopta je došla do kapetana Delića koji snažni udarcem probija vratara Posavca i zabija za vodstvo Slaven Belupa.

Hajduk je izjednačio u 33. minuti utakmice. Ubačaj iz kornera sjajno je iskoristio Jairo i glavom pogodio za 1:1.

Do kraja poluvremena Slaven je imao sjajnu šansu da ponovno povede, ali Bogojević je neometan s par metara pogodio vratara Posavca.

U drugom poluvremenu Hajduk je bio puno raspoloženiji i u par navrata je opasno zaprijetio domaćem vrataru Markoviću koji je imao nekoliko sjajnih intervencija.

Utakmica je na kraju završila s ravnopravnih 1:1 pa tako obje momčadi još nisu ostvarile pobjede u novoj sezoni.