Brojni Koprivničanci i Koprivničanke istrčali su Varaždinski polumaraton

Brojni koprivnički atletičari uspješno su nastupili na 24. Varaždinskom polumaratonu ove nedjelje, u sklopu kojega je održana i utrka građana na 4800 metara.

Glavnoj utrci prethodile su utrke mlađe djece na 500 metara i starije djece na 1000 metara.

Najmlađi atletičar Atletskog kluba Koprivnica Luka Kolonić sudjelovao je u utrci mlađe djece, u kategoriji dječaka od 8 do 9 godina na 500 m te zauzeo četvrto mjesto, dok je Ivan Bebek u uzrastu od 10 do 11 godina bio šesti.

U utrci polumaratona nastupilo je 316 natjecatelja. Među njima bio je i Danijel Katalenić koji je utrku završio za 1 sat, 27 minuta i 33 sekunde te osvojio prvo mjesto u kategoriji M-40, dok je u ukupnom poretku bio 19.

Zlatom oko vrata okitio se i Zvonko Vrhovski s vremenom 1:34:21, što mu je bilo dovoljno za prvo mjesto u kategoriji M-55 te 39. sveukupno.

Matija Antolaš bio je 22. u kategoriji M-35, a Božo Šegović 12. u M-55.

Najbolji Koprivničanci među 242 natjecatelja u utrci na 4800 metara bili su Goran Gregurec koji je osvojio šesto mjesto u kategoriji građana te Marija Vladušić koja je bila peta u kategoriji građanki. Goran je utrku završio za 17 minuta i 40 sekundi, a Marija za 23 minute i 3 sekunde. Kadeti Mateo ŠegovićJanko Suton zauzeli su četvrto i šesto mjesto.

Izvrstan je bio i Kristijan Sminderovac s vremenom od 21 minute i 44 sekunde, kao i članice ekipe Hitre drape: Vanja Rupčić (25:23), Sonja Rušak (27:16), Duška Štefanec (28:14), Ksenija Vitelić (28:27), Marina Markek (28:48), Martina Lauš-Lozo (28:50), Petra Kičinbaći (29:40) i Katarina Brlošić (32:28).

Izvor: Atletski klub Koprivnica.