FOTO Nepobjedivi hrvatski kadeti svladali i Srbiju, na putu do polufinala stoje Danska i Francuska

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Srbiju u posljednjoj utakmici skupine A Europskog kadetskog prvenstva u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije ‘Fran Galović’. Izabranici Borisa Lisice slavili su s 27:20.

Hrvatska je dominirala od samog početka utakmice, čemu svjedoči podatak da je Srbija svoj drugi gol zabila tek u 16. minuti. Na odmor se otišlo s prednošću od plus 6 za Hrvatsku, odnosno 14:8. U nastavku utakmice bilo je i plus 9, što je izborniku Lisici dalo priliku da rotira igrače i dio momčadi odmori za glavnu fazu natjecanja.

Bila je to našim kadetima treća uzastopna pobjeda kojom su osigurali prvo mjesto u skupini te u glavnu fazu natjecanja prenose vrijedna dva boda. U razigravanju za polufinale čekaju ih Danska i Francuska. Te će se utakmice također igrati u Koprivnici: protiv Danske u utorak i protiv Francuske u srijedu, oba susreta s početkom u 20 sati i 30 minuta.