Hrvatska ženska rukometna reprezentacija večeras je u Mađarskoj pobijedila Švedsku u pretposljednjoj utakmici skupine D Svjetskog juniorskog prvenstva. Time su naše rukometašice, među kojima su i četiri iz Rukometnog kluba Podravka, osigurale drugo mjesto u skupini i plasman u osminu finala.

Bila je to derbi-utakmica budući da su obje reprezentacije do sada upisale dvije pobjede i poraz od Francuske, kao i izravna borba za drugo mjesto u skupini. Naše su rukometašice veći dio prvog poluvremena gubile, no u završnici su preokrenule rezultat te u nastavku dodatno povećale prednost i na kraju slavile s 22:18.

Podravkina Magdalena Ećimović u ovoj je utakmici upisala četiri obrane, dok je Ivona Mrđen zabila dva pogotka. Uz njih, u reprezentaciji su i Korina KarlovčanLea Franušić.

Posljednju utakmicu u skupini Hrvatska igra u nedjelju u 12 sati protiv Španjolske.