Subota, 20. travnja 2024.

SPORTSKE IGRE MLADIH Nemčići najbolji u Hrvatskoj u graničaru, državni prvak na 60 m iz naše županije

Koprivnica ima državne prvake u graničaru u kategoriji 2007. godišta. To je ekipa ‘Katastrofa’ iz Osnovne škole ‘Antun Nemčić Gostovinski’ koja je na Državnoj završnici Sportskih igara mladih u Savudriji osvojila prvo mjesto i plasirala se na Međunarodnu završnicu.

Pod vodstvom učiteljice Senke Pintarić, Nemčići su u polufinalu s 0:2 pobijedili Vatrene Petrinjce iz Petrinje, a onda u finalu Laviće iz Preloga s 2:1.

Velik uspjeh ostvarila su i dvojica atletičara iz naše županije. U utrci na 60 metara za dječake 2007. godišta, Fran Kucel iz Đurđevca postao je državni prvak. Drugo mjesto, 13 stotinki iza njega, osvojio je Petar Krešimir Balen iz Križevaca, a koprivnički predstavnik Jakov Jurić osvojio je peto mjesto i nije se plasirao na Međunarodnu završnicu.