Petak, 29. ožujka 2024.

Mladi nogometaši Slaven Belupa, pioniri i kadeti, ostvarili su veliki uspjeh u 29. kolu Prve hrvatske nogometne lige. Obje generacije na koprivničkom su Gradskom stadionu svladale splitski Hajduk.

Pionirima trenera Karla Galinca bio je dovoljan jedan pogodak za tri velika boda. Za minimalnu 1:0 pobjedu precizan je bio Turk u 12. minuti susreta. Farmaceuti su kolo prije kraja sezone desetoplasirana momčad prvenstva s 38 osvojenih bodova.

Kadeti su pak, pod vodstvom trenera Dalibora Gorupića, slavili rezultatom 2:1. Mlade Slavenaše u vodstvo je doveo Lisjak u 37. minuti, a na 2:0 je povisio Kranclbinder. Do kraja susreta Splićani su uspjeli postići tek počasni pogodak u 73. minuti preko Šarića. Mladi Slavenaši su tako stigli do svog 35. boda i devetog mjesta prvenstvene ljestvice.

U posljednjem ovosezonskom kolu pioniri i kadeti Slaven Belupa idućeg će vikenda gostovati kod Varaždina.