Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Nogometaši Križevaca prva su momčad koja se plasirala u polufinale Županijskog nogometnog kupa. Križevčani su jučer na svom travnjaku razbili Hrvatski bojovnik rezultatom 8:0.

Od početka susreta vidjelo se zašto domaćin igra u dva ranga višem natjecanju. Križevci su poveli već u 8. minuti pogotkom Orejaša, a do kraja poluvremena zabijali su dva puta Mišir i Bastašić.

I u nastavku susreta vidjeli smo također četiri pogotka. U strijelce su se upisali Stubičan, Sučić, Jandrašec i još jednom Orejaš.

Idućeg utorka na rasporedu je utakmica u Legradu između Graničara i Ferdinandovaca, dok će 9. svibnja na koprivničkom Gradskom stadionu snage odmjeriti Koprivnica i Sloga, a u Imbriovcu Borac i Tehničar. Sve utakmice igrat će se s početkom u 17 sati.

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: 120.

SUDAC: Antonio Sirovec (Križevci). POMOĆNICI: Dejan Švagelj (Križevci) i Darko Lovreković (Koprivnica). DELEGAT: Stevo Brujić (Križevci).

STRIJELCI: 1:0 Orejaš (8), 2:0 Mišir (35), 3:0 Bastašić (42), 4:0 Mišir (44), 5:0 Stubičan (64), 6:0 Sučić (74), 7:0 Jandrašec (78), 8:0 Orejaš (88).

KRIŽEVCI: Vrbančić (od 46. Špoljar), Jandrašec, Božović, Blagaj, Kofler, Švagelj, Mladen (od 46. Stubičan), Mišir (od 46. Višak), Bastašić (od 46. Sučić), Novak (od 46. Tihelka), Orejaš. TRENER: Mihael Miklečić.

HRVATSKI BOJOVNIK: Mekovec, Vranetić, Kos, Plantić (od 49. Mekovec), Kušec, Hasanec, Miklečić (od 71. Miklečić L.), Brezjan (od 69. Hadrović), Plantić (od 61. Jelak), Horvat, Somođi. TRENER: Željko Kundrak.