Četvrtak, 18. travnja 2024.

Podravka opasno visila, ali na kraju upisala velika dva boda

Rukometašice Podravke Vegete provukle su se danas kroz ušicu igle. U 19. kolu Prve Hrvatske rukometne lige slavile su u Zametu rezultatom 19:23, iako su na poluvremenu imale zaostatak od dva gola.

Prvih 30 minuta igralo se od gola do gola, a onda su se domaće igračice odvojile na dva gola prednosti. Jedina raspoložena igračica Podravke bila je Ikhneva s 3 postignuta pogotka.

Očito je na poluvremenu trenerica Snježana Petika svojim igračicama uputila ‘jezikovu juhu’ koja je pozitivno djelovala na njih. S tri brza gola Marijete Vidak na početku drugog poluvremena, Podravka je prešla u vodstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice.

Najefikasnije na utakmici bile su Ikhneva sa 7 i Dežić s 5 pogodaka. Tako je Podravka na kraju slavila sa 4 razlike i nastavila put prema tituli.