FOTO Dobrovoljni vatrogasci iz Rasinje proslavili su velik jubilej

0
594
Snimio Krešimir Juratović.
Dobrovoljno vatrogasno društvo Rasinja održalo je u subotu, 10. ožujka svoju 131. godišnju Skupštinu.

Otvorio ju je predsjednik DVD-a Davor Tetec koji je pozdravio prepunu dvoranu gostiju i uzvanika, a svojim dolaskom uveličali su ju zamjenik župana Koprivničko-Križevačke županije Ratimir Ljubić, načelnik općine Rasinja Danimir Kolman, zamjenik predsjednika Vatrogasne zajednice naše županije Vladimir Piškor, zapovjednik Vatrogasne zajednice naše županije Zvonimir Habijan, direktor tvrtke Vatropromet Nenad Radojčić iz Zagreba, vatrogasci pobratimi iz DVD-a Kunovec i iz PGD Hajdoše iz Republike Slovenije te mnogobrojni predstavnici iz 35 prijateljskih društava i vatrogasnih zajednica sa šireg područja Varaždinske, Međimurske i Koprivničko-križevačke županije, predstavnici brojnih udruga s područja Općine Rasinja.

Zamjenik zapovjednika VZ naše županije Vladimir Piškor u svojem obraćanju posebno je istaknuo veoma dobru i kvalitetnu suradnja DVD-a Rasinja s Vatrogasnom zajednicom Koprivničko-križevačke županije.

Tom prigodom, spomenice za deset godina uspješnog rada u vatrogasnoj organizaciji primili su Danijel Coban, Boris Bubnjar, Brigita Horvat i Valentina Lovriček, a dvadeset Helena Hunjec i Renato Hunjec.

Uvjerenja o osposobljenosti za zvanje vatrogasni časnik primili su pak Silvija Tetec, Nenad Hadelan, Ivica Zrinski, Antonio Namjesnik, Davor Tetec, Mario Međimorec, Danijel Namjesnik, Franjo Horvat, Adrijana Međimorec, Mario Škorjanec i Zoran Kladić, a priznanja za poseban doprinos i potporu u vatrogastvu i zaštiti od požara ljudi i imovine u izvanrednim dislokacijama tijekom protekle godine dobili su Mladen Maljak, Danijek Košuta, Goran Marković, Davor Tetec i Zvonimir Habijan.

Na kraju, priznanje za osvojeno prvo mjesto na županijskom Natjecanju vatrogasaca u Molvama primile su članice ženske dječje ekipe podmlatka DVD-a Rasinja i to: Lora Tetec, Rebeka Belaj, Ana Trbara, Marta Coban, Laura Coban, Stela Međimorec, Doris Bleković, Marina Hadun, Tena Coban i Leona Gomaz.