Petak, 19. travnja 2024.

Rotorovci sjajno odvozili maraton na Plitvičkim jezerima

Izvor:BK Rotor
Petero vozača koprivničkog Biciklističkog kluba Rotor ove je nedjelje nastupilo na brdsko-biciklističkom maratonu Adria Bike Plitvice 2017. u Korenici nedaleko od poznatog Nacionalnog parka Plitvička jezera.

Prvi je to od tri MTB maratona iz Adria Bike Series koji se zajedno boduju. Sljedeći je krajem kolovoza u Fužinama, a posljednji sredinom listopada na Krku. Bogate nagrade privukle su oko tisuću natjecatelja, i licenciranih i rekreativaca koji su u samoj utrci mogli birati trasu koju će završiti, ovisno o afinitetima i fizičkoj spremi. U ponudi su bile trase easy – 30 km, classic – 50 km i epic – 70 km.

Najdulju i najtežu trasu odvozio je Antonio Vidović u kategoriji M-39 te osvojio vrlo dobro 27. mjesto među najjačim vozačima iz cijele regije.

Kristina Lukačević odvozila je sjajnu utrku na 50 km i zauzela sedmo mjesto u jakoj ženskoj konkurenciji.

Na istoj stazi, u kategoriji Master, Siniša Herman zauzeo je odlično peto mjesto, a Goran Grotić u kategoriji M-39 na cilj je stigao 42. od 168 natjecatelja u svojoj kategoriji.

Najkraću stazu odvozio je Vladimir Vresk te u kategoriji Master osvojio 33. mjesto od 72 natjecatelja.

Sve rezultate maratona možete vidjeti ovdje.

Izvor: bk-rotor.hr