Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Hitre drape istrčale svoj prvi polumaraton, atletičari Koprivnice osvojili nove medalje

Polaznice Škole trčanja za odrasle ‘Hitre drape’ uspješno su istrčale svoj prvi polumaraton dužine 21 km u Fužinama.

U konkurenciji polumaratonki Antonija Štefotić istrčala je polumaraton u vremenu od 1:54:47, Estera Rac u vremenu 2:02:53, Ivana Merc u vremenu 2:09:54, Dijana Radotović 2:10.40 i Martina Lauš-Lozo u vremenu 2:18:34, dok je u utrci na 7 km Mirjana Hanžek utrku završila u vremenu 39:35.

— Polaznice Škole trčanja do ovog uspjeha došle su nakon samo 14 mjeseci treniranja što je znak da su pripreme bile više nego kvalitetne i dobre — rekli su iz kluba.

Svoj prvi polumaraton istrčao je i Koprivničanac Neven Radotović u vremenu od 1:43.47. Sljedeći maraton “Hitre drape” trčat će u Ljubljani.

Osim u Fužinama, koprivnički atletičari aktivni su bili i u Vrbovcu. Pobjednik 23. Vrbovečkog polumaratona bio je Danijel Katalenić, a osim njegovog valja istaknuti i rezultate Bože Šegovića koji je osvojio drugo mjesto u kategoriji M-55 te Ivana Bebeka koji je osvojio također drugo mjesto u kategoriji M-19.

Mlađe kategorije trčale su 12. utrku djece Vrbovec 2017. te su ukupno osvojili devet medalja. U kategoriji djevojčice 7. i 8. razreda na 1.000 m pobijedila je Laura Sabolec, a kod djevojčica 5. i 6. razreda isto na 1.000 m pobijedila je Anja Slavinić.

Kod dječaka 3. i 4. razreda na 500 m pobijedio je Mateo Šegović, dok je Petar Cenko zauzeo 2. mjesto. Kod djevojčica 3. i 4.razreda na 500 m Josipa Mikulec osvojila je drugo mjesto, dok je u kategoriji Dječaci 1. i 2. razreda na 500 m pobijedio Ivan Bebek.

U kategoriji Djevojčice 1. i 2. razreda na 500 m pobijedila je Ivana Cenko, dok je Matea Cenko zauzela 3. mjesto. Najmlađi sudionici su trčali na 100 m, a u kategoriji dječaka od četiri do sedam godina pobijedio je Petar Slavinić dok je kod curica od 4-7 godina Iva Mikulec osvojila drugo mjesto.