FOTO Farmaceutima nikako da krene, remi s Lokomotivom

Nogometaši Slaven Belupa nisu ni u 26. kolu Prve hrvatske nogometne lige uspjeli doći do svoje prve proljetne pobjede. Na koprivničkom Gradskom stadionu odigrali su 1:1 sa zagrebačkom Lokomotivom.

Farmaceuti su bili puno bolji takmac u prvom poluvremenu, iako velikih prilika nije imao. Pogodak za 1:0 zabio je Heber u 39. minuti. Nakon jednog kornera, iskoristio je gužvu u šesnaestercu gostiju i spretno zabio za vodstvo Slavena. Valja spomenuti i dvije situacije u kaznenom prostoru gostiju u kojem su igrači koprivničkog prvoligaša tražili jedanaesterac, ali je sudac Bel ostao nijem.

U drugom smo pak dijelu gledali potpuno suprotnu utakmicu. Lokomotiva je krenula po izjednačenje od prve minute drugog poluvremena, a Slaven je bio u podređenom položaju. Do izjednačenja su gosti došli u 70. minuti. Rrahmani je ubacio, a Antunović je spremno glavom zabio za 1:1.

Do kraja utakmice gledali smo lov obje momčadi na tri boda, ali u tome nisu uspjeli. Nakon pobjede Lokomotive u Koprivnici i Slavena u Zagrebu, treći međusobni susret ova dva takmaca završio je remijem. Farmaceuti su trenutno petoplasirana momčad prvenstva s 29 osvojenih bodova.

PRVA HNL, 26. KOLO

SLAVEN BELUPO  – LOKOMOTIVA 1:1 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 710. Sudac: Dario Bel (Osijek) 5,5. Pomoćnici: Berger i Tomas. Četvrti: Zebec. Delegat: Čilić.

STRIJELCI: 1:0 – Heber (39), 1:1 – Antunović (69).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević – Purić, Međimorec, Jovičić, Aliti – Burić, Stevanović (od 74. Arap -), Bouadla – Ivanovski (od 62. Barić), Tadić (od 86. Radić), Heber. TRENER: Željko Kopić.

LOKOMOTIVA (3-4-1-2): Šemper – Kolinger, Majstorović, Rrahmani – Karačić, Ćorić , Šunjić, Bočkaj – Karimi (od 52. Chiquinho) – Cekici (od 60. Antunović), Doležal (od 86. Capan). TRENER: Mario Tokić.