Srijeda, 24. travnja 2024.

Pregršt zanimljivih utakmica i rezultata ponudilo je 18. kolo Druge županijske nogometne lige. Pravi spektakl gledali smo u Starigradu gdje je palo čak sedam pogodaka, a vidjeli smo i dva crvena kartona.

Domaćin je protiv Hrvatskog bojovnika dva puta vodio s 1:0 i 2:1, da bi gosti u potpunosti preokrenuli rezultat i poveli s 2:3. Kada je igrač Starigrada Sršek zaradio crveni karton činilo se da je utakmica gotova. Ipak, domaćin se nije predao te je do kraja utakmice uspio preokrenuti na 4:3, a pogodak vrijedan tri boda postigao je u 93. minuti. U međuvremenu su i gosti zaradili crveni karton.

Ferdinadovac je uvjerljivo svladao Tehniku s 3:0. Strijelci su bili Lazar, Kožar i Kesić te su tako ostavili svoju momčad na velikih devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Miklinovec. — Odigrali smo jako lošu utakmicu, praktički nismo zapucali po golu i sve što mogu reći je da je ovo realan rezultat. Čestitke domaćinu na zaslužena tri boda — rekao nam je obrambeni igrač Tehnike Mislav Matijević.

Do važnih bodova stigla je Reka na gostovanju kod bregovske Mladosti. S dva pogotka u pet minuta riješila je utakmicu i došla do pobjede. Prvo je u 62. minuti zabio Adamić, a za konačnih 0:2 precizan je bio Balaško. Viktorija je pak u Vojakovcu svladala hlebinsku Lipu s 2:1 i tako zadržala nade u ostanak u Drugoj ligi. Za Vojakovčane su zabili Ostojić i Bastašić, dok je počasni pogodak za Hlebinčane bio djelo Štrkalja.

Gornja Rijeka svladala je GOŠK s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Tremski u 56. minuti susreta. Još jučer Omladinac i sigečka Mladost odigrali su u Herešinu 1:1, dok je Miklinovec na gostovanju u Prugovcu slavio s 1:4.