Snimio Marko Posavec.
Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije danas je izabrala najuspješnije sportašice, sportaše i sportske ekipe naše županije u 2016. godini. Među najboljima nalazi se i nekoliko Koprivničanaca i koprivničkih ekipa.

Najuspješniji sportaš je Koprivničanac Luka Đurđ iz Ronilačkog kluba Šoderica, dok je najperspektivnija sportašica hrvačica Podravke Valentina Belušić.

— Velika mi je čast što sam osvojila ovu nagradu. Do nje sam došla velikim radom i trudom na treninzima i sigurno je da će mi ovo biti još jedan motiv više da tako i nastavim — uzbuđeno nam je nakon proglašenja rekla mlada koprivnička hrvačica.

Što se tiče ekipnih sportova, najuspješnija ženska ekipa su rukometašice Podravke Vegete, a seniori Atletskog kluba Koprivnica ponijeli su titulu najbolje muške ekipe.

— Iznimno sam sretan što je naš klub osvojio prvu nagradu s obzirom na to da je naša županija bogata sportom. Veliki broj dobrih klubova, pored kojih smo osvojili ovu nagradu, još je jedan razlog više za sreću. Ovo prvo mjesto bit će nam veliki podstrek za nastavak marljivog rada kojim ćemo pokušati i iduće godine doći do ovakvog uspjeha — s ponosom nam je rekao trener AK Koprivnica Marijan Kuharić.

Branko Zorko, tajnik Zajednice sportova Kc kž županije posebno je istaknuo mlađe dobne kategorije.

– Svakako sam zadovoljan što je sve više mlađih sportaša, njihov broj raste iz godine u godinu. Baš smo zato i uveli neke nove kategorije za njih i moram priznati da komisija koja odabire najbolje u tim kategotijama ima najteži posao – rekao je Zorko.

Najuspješnija sportska ekipa osoba s invaliditetom u 2016. godini je Sportska udruga za pomoć osobama s intelektualnim poteškoćama “Veliko srce” Koprivnica. Najperspektivnija ženska ekipa su kadetkinje Rukometnog kluba Podravka.

Priznanja za izuzetno postignuće u sportu 2016. godine dobili su Borna Lončarić iz koprivničkog Boks kluba “David” i ŠŠD “Gimnazijalac” koprivničke Gimnazije Fran Galović.

Evo tko su ostali dobitnici:

 • Najuspješnija sportašica s invaliditetom u 2016. godini je NADICA MESAR (Ženska ekipa viseće kuglane Đurđevac);
 • Najuspješniji sportaš s invaliditetom u 2016. godini je LUKA DROKAN (Klub za obaranje ruke “TIGAR” Križevci);
 • Najuspješnija sportska ekipa osoba s invaliditetom u 2016. godini je Ženska ekipa viseće kuglane Đurđevac;
 • Najuspješnija sportska ekipa osoba s invaliditetom u 2016. godini je Sportska udruga za pomoć osobama s intelektualnim poteškoćama “Veliko srce” Koprivnica;
 • Najuspješnija perspektivna sportašica u 2016. godini je VALENTINA BELUŠIĆ (Hrvački klub Podravka Koprivnica);
 • Ostale nominirane abecednim redom: Veronika Drljačić (Atletski klub Križevci), Dora Ormuš (Boks klub David, Koprivnica), Antonela Vargić (Športski kuglački klub Podravka, Koprivnica) i Lucija Zimonji (Atletski klub Križevci).
 • Najuspješnija sportašica u 2016. godini je IDA ŠIMUNČIĆ (Atletski klub Križevci);
 • Ostale nominirane abecednim redom: Ivana Kapitanović (RK Podravka), Klara Katavić (Karate klub KTC Križevci), Ivona Nemčić (Fitness klub BODY-FIT Križevci) i Lucija Šimčić (Ronilački klub Šoderica).
 • Najuspješniji perspektivni sportaš u 2016. godini je MARKO KOGL (Klub za obaranje ruku “TIGAR” Križevci);
 • Ostali nominirani abecednim redom: Vinko Evačić (Motoklub Karas Team, Kozarevac), Domagoj Krulić (Streljački klub Križevci 1252), Neven Krulić (Atletski klub Križevci) i Petar Kuhar (Boks klub David Koprivnica).
 • Najuspješniji sportaš u 2016. godini je LUKA ĐURĐ (Ronilački klub Šoderica, Koprivnica);
 • Ostali nominirani abecednim redom: Rudolf Kralj (Atletski klub Križevci), Ivan Lončarić (Hrvački klub Podravka), Ivo Matić (Auto i karting klub Podravina, Koprivnica) i Damian Sekulić (Karting klub Koprivnica).
 • Najuspješnija ženska sportska ekipa u 2016. godini je seniorska ekipa RK Podravke – Podravka Vegeta;
 • Ostale nominirane ekipe: Športski ribolovni klub Koprivnica, Ženski košarkaški klub Podravac Virje, Športski kuglački klub Podravka Koprivnica.
 • Najuspješnija muška sportska ekipa u 2016. godini je Seniorska ekipa Atletskog kluba Koprivnica;
 • Ostale nominirane ekipe: MK Karas Team Kozarevac, Karting klub Koprivnica, Motociklistički klub Križevci (brzinci) i Ronilački klub Šoderica.
 • Najuspješnija ženska sportska ekipa u 2016 godini je kadetska ekipa Rukometnog kluba Podravka;
 • Nominirani: Karate klub Đurđevac (mlađe kadetkinje), Atletski klub Križevci (mlađe juniorke), Ženski rukometni klub KTC Križevci (djevojčice) i Ženski košarkaški klub Podravac Virje (juniorke).
 • Najuspješnija muška sportska ekipa u 2016. godini su juniori Streljačkog kluba Križevci 1252;
 • Nominirani: Karate klub Đurđevac (kadeti), Atletski klub Koprivnica (kadeti), Streljački klub Križevci 1252 (kadeti) i Atletski klub Križevci (juniori).
 • Najuspješniji trener u 2016. godini je ZVONKO JAGUŠIĆ – Streljački klub Križevci 1252.
 • Zaslužni sportski djelatnik je IGNAC MALETIĆ

Priznanje za izuzetno postignuće u sportu u 2016. godini dobili su:

 • Ema Juričić (Karate klub Đurđevac)
 • Borna Lončarić (Boks klub David, Koprivnica)
 • Školsko športsko društvo “Gimnazijalac”, Gimnazija Fran Galović, Koprivnica.