Podravka lako protiv Zameta

Rukometašice Podravke Vegete svladale su na gostovanju riječki Zamet rezultatom 20:28. Utakmica se igrala u sklopu šestog kola Prve hrvatske rukometne lige.

Prvih deset minuta gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj se uglavnom igralo gol za gol. Ipak, nakon toga Podravka ubacuje u brzinu više i serijom 5:1 dolazi do velikih plus pet. Upravo tada se prelomila utakmica te su Koprivničanke iz minute u minutu dizale prednost.

Na poluvremenu je rezultat bio 7:13 u korist Podravkašica. U nastavku susreta sve igračice su dobile priliku što nije bitno utjecalo za rezultat. Na kraju je bilo plus osam za aktualne prvakinje Hrvatske.

Najefikasnije u redovima Podravke bile su Ekatarina Nemaškalo s osam pogodaka i Marijeta Vidak sa sedam, a valja istaknuti i Ivanu Kapitanović koja je ‘zaključala’ svoja vrata i upisala čak 16 obrana.

UTAKMICA 6. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZAMET – PODRAVKA VEGETA 20:28 (7:13)

RIJEKA – Dvorana Sportskog centra Zamet. Gledatelja: 150. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (obojica Varaždin). Nadzornik HRS-a: Marijan Mraz (Trnovec Bartolovečki).

ZAMET: Strukar (3+1), Toskić (1+0); Paurević 4, Plahinek 5(3), Židek 1, Miočinović 2, Tabar 2, Milosavljević 1, Toto 2, Jelenović 1, Bukvić 1(1), Jurčić 1, Visković, Dobrić. TRENERICA: Adrijana Prosenjak.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+1), Kapitanović (15+1); Zadravec 2, Dežić 2(2), Karlovčan, Krsnik 2, Milošević 1, Džono 3, Nemaškalo 8, I. Mrđen 1, Papac, Vidak 7(1), Pavlović, Gugić, Debelić 2. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Zamet 7(5), Podravka Vegeta 5(3).

ISKLJUČENJA: Zamet 0 minuta, Podravka Vegeta 10 minuta (Krsnik, Milošević, Pavlović, Debelić).