Petak, 19. travnja 2024.

Mlada hrvatska reprezentacija odigrala neriješeno sa Švedskom

Mlada reprezentacija Hrvatske (U-21) na koprivničkom je Gradskom stadionu odigrala 1:1 protiv reprezentacije Švedske, inače aktualnih europskih prvaka.

Prvi pogodak na utakmici bio je onaj Pawela Cibickog i odveo je Švedsku u prednost u 57. minuti. Dvadesetak minuta kasnije izjednačio je Stipe Perica uz asistenciju Marka Roga koji je pojačao redove mlade reprezentacije iz A selekcije. Svakako vrijedi istaknuti i sjajnog vratara Dominika Livakovića koji je zaustavio nekoliko velikih prilika gostiju, a bila je tu i greda koju su Šveđani pogodili pri vodstvu od 1:0.

Hrvatska je tako ostala prva na ljestvici s 19 bodova, ispred drugoplasirane Švedske i trećeplasirane Španjolske. Do kraja kvalifikacija našim mladim reprezentativcima ostaju još dvije utakmice, protiv Gruzije te ponovno protiv Švedske.

Hrvatska: Livaković – Bartolec, Benković, Ćaleta-Car, Milić – Rog, Pavičić – Vlašić, Ćorić, Krovinović – Marić.