Petak, 29. ožujka 2024.

Slavenova B-momčad odigrala neriješeno s mladom reprezentacijom

Nogometaši Slaven Belupa sinoć su u Sv. Martinu na Muri odigrali neriješeno u prijateljskoj utakmici s mladom hrvatskom reprezentacijom U-19. Konačni rezultat glasio je 1:1.

Trener Željko Kopić na teren je poslao tzv. B-momčad, sastavljenu od novopridošlih igrača te mladih igrača koji se nalaze na pripremama s prvom ekipom. Hrvatskoj reprezentaciji, pak, to je bila pripremna utakmica za nadolazeće Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Na samom početku susreta Slavenov B-sastav imao je dvije vrlo izgledne prilike koje, međutim, Arap i Barić nisu iskoristili. Reprezentacija je povela pogotkom Martinovića u 32. minuti, nakon čega su se mladi Farmaceuti “razbudili” te izjednačili desetak minuta prije kraja. Nakon Jajalovog udarca iz kuta pred Letičinim vratima najbolje se snašao novopridošli Slavenov stoper Aleksandar Jovičić te glavom zabio za 1:1.

Koprivničkom prvoligašu predstoji generalna provjera protiv mađarskog Honveda sutra od 18 sati u Budimpešti.

HRVATSKA U-19: Letica, Hudeček, Erlić, Soldo, Anočić, Moro, Fintić, Knežević, Martinović, Balić, Lovren (još su igrali: Nevistić, Čabraja, Kulenović, Jakić, Brodić, Božić, Ivanušec, Špoljarić, Turčin, Borovec, Plantak).
Izbornik: Ferdo Milin.

SLAVEN BELUPO: Bilandžić (od 46. Kurtanjek), Šarlija (od 46. Bistrović), Katić, Jovičić, Martinaga, Arap (od 60. Jajalo), Helder, Burić, Barić, Ivanovski, Zakarić.
Trener: Željko Kopić.