Lončar najbolji, Koprivničanke druge

Đelekovčanin Matija Lončar ostvario je najbolji pojedinačni rezultat na proteklog vikenda održanom 63. kupu Hrvatske u sportskom ribolovu. Osim njega odličan rezultat ostvarile su i seniorke Koprivnice koje su završile na drugom mjestu.

Natjecanje je održano u Međimurju, na stazama u Žabniku i staroj Muri kod Podturna, a konkurenciju su činile ukupno 52 ekipe i više od 200 ribolovaca.

Ustupio Mirko Hanžeković

Naš Lončar prvo je mjesto osvojio u konkurenciji seniora s ekipom Glavatice iz Preloga čiji je član od ove godine, a boje naše županije branila je ekipa Štuke Torčec koja je osvojila 12. mjesto.

U kategoriji seniorku, osim Koprivnice koja je bila druga, nastupila je i ekipa iz Hlebina osvojivši osmo mjesto, te ekipa Bistra iz Repaša koja je završila na devetom mjestu.

U konkurenciji juniora Koprivničko-križevačka županija nije imala predstavnike što dovoljno govori o stagnaciji sportskog ribolova udicom na plovak na našem području.