Četvrtak, 18. travnja 2024.

Slaven Belupo izgubio u budimpeštanskoj generalki

U posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči početka nove sezone domaćeg prvenstva, Slaven Belupo poražen je s 2:1 od mađarskog Honveda u Budimpešti. To je ujedno i prvi poraz koji su Farmaceuti upisali tijekom priprema; dosad su imali četiri pobjede u četiri susreta.

Mađare je u vodstvo doveo Koszta u 24. minuti. Početkom prvog poluvremena Gazdag je povisio na 2:0, dok Ejupi, Christensen i Savić nisu uspjeli iskoristiti sjajne prilike. Ejupiju je poništen i pogodak zbog navodnog zaleđa. Na 2:1 smanjio je Savić u 84. minuti.

Farmaceuti su svih 90 minuta igrali u istom sastavu i to najvjerojatnije onom koji će u petak, 15. srpnja, na Gradskom stadionu dočekati Inter iz Zaprešića u prvom kolu nove prvenstvene sezone.