Četiri Rotorovca vozila MTB maraton u Sloveniji

Damir Kukec, Davor Karas, Marko Vajdić i Damir Podoreški, vozači Biciklističkog kluba Rotor proteklog su se vikenda natjecali na MTB maratonu Blackhole u mjestu Črna na Koroškem u Sloveniji.

Rotorovci su vozili dvije staze. Na dužoj, onoj od 50 kilometara Kukec je osvojio 14. mjesto u kategoriji od 36 do 45 godina, dok su kraću, dužine 31 km vozili ostali vozači. Vajdić je kroz cilj prošao kao osmi, Podoreški kao 13., a samo mjesto iza njega završio je Karas. Sva trojica natjecala su se u kategoriji od 26 do 35 godina.

I ovako zahtjevnu utrku, s puno uspona i teških spusteva po strminama koje su mnogi savladavali hodajući, dodatno je otežala i nagla promjena temperature. Naime, u prolazu kroz rudnik vozači su bili izloženi temperaturi od 8 stupnjeva dok je po izlasku iz istog žarilo sunce.

Natjecanjem u Sloveniji Rotorovci su završili ovaj dio sezone te odlaze na zasluženi odmor.