Slaven pobjedom završio sezonu

Nogometaši Slaven Belupa oprostili su se od prvenstvene sezone pobjedom kod Splita. Gol Ejupija i autogol Blagojevića bili su dovoljni za lijep oproštaj naših nogometaša od ovogdišnjeg prvenstva.

Još jednu dobru utakmicu odigrali su naši nogometaši i prava je šteta što nisu i prvi dio sezone odigralo kao ovaj proljetni. S ovakvom igrom naši nogometaši su mogli osvojiti puno bolje mjesto od sedmoga na kojem su završili. U današnjoj utakmici zabili su po gol u svakom poluvremenu. Odnosno, bolje je reći po pogodak je u svakom poluvremenu završio u golu Splita jer je drugi zabio njihov igrač, Blagojević.

U prvom poluvremenu za 1:0 zabio je Ejupi. Najbolji strijelac Slaven Belupa odličnu je sezonu zaključio s još jednim pogotkom. Iskoristio je jednu grešku protivničke obrane koja mu je namjestila situaciju jedan na jedan s golmanom koju naš najbolji napadač nije mogao propustiti.

Drugi pogodak pao je u 68. minuti nakon jednog centaršuta s lijeve strane kojeg je trebao u gol pospremiti Križman, ali se ispred njega našao Blagojević i lijepo pogodio desni donji kut svog golmana. Mogli su Farmaceuti susret završiti i s uvjerljivijom pobjedom ali Christensen i Ejupi nisu bili dovoljno koncentrirani pred golom Splita.

Današnja utakmica savršeno se uklopila u izjavu s kojom je trener Željko Kopić najavio utakmicu.

Kada tako završiš sezonu i kad vidiš neke stvari – ovaj klub ima težinu! Od kapetana Delića, ljudi u klubu i ostalih, sve ono što sam vidio i doživio… Ljudi u jednom dijelu nisu svjesni vrijednosti ovog kolektiva i ovog kluba. Mislim da ima puno ljudi koji još trebaju više dati za ovaj klub. Kad doživiš tako neke stvari, kroz cijelu godinu i kad vidiš koliko toga može biti bolje, a shvatiš koliko je ljudima stalo, koliku klub ima povijest i tradiciju i koliko se uspio izboriti na jedan kvalitetan način da egzistira, a to nije lako jer vidimo što se događa u hrvatskim klubovima, u gradovima koji su mnogo veći od Koprivnice… Meni je ova utakmica rekla puno toga, van rezultata i van same igre.

Nogometašima Slaven Belupa slijedi zasluženi odmor do 7. lipnja kada kreću pripreme. Završnica sezone pokazala nam je da se u klubu odlično radi, da igrači slijede Kopića i da bi se iduće sezone moglo više napraviti u prvenstvu. Ipak, mnogo toga će ovisiti o prijelaznom roku koji slijedi s toga se sa svim najavama trebamo strpjeti još neko vrijeme.