Petak, 29. ožujka 2024.

Koprivničke atletičarke osvojile državne bronce

Atletski klub Koprivnica bogatiji je za dvije brončane medalje na državnom prvenstvu u štafetnom trčanju na stazi što je prvi puta održano na stadionu Mladosti u Zagrebu.

Dvije brončane medalje osvojile su limačice Mikulec, Perošić, Sabolec i Slavinić na 4 x 60 m s vremenom od 35:82 te na 4 x 200 m za koju im je trebalo 2:11:44.

Na prevenstvu su nastupili i koprivnički kadeti – Rušak, Mikulić, Šostarić i Gregurec koji su u štafetu 100 – 200 – 300 – 400 m istrčali za 2:15:57 što im je bilo dovoljno za četvrto mjesto. Svi istrčani rezulati ujedno su i novi klupski rekordi.

Koprivnički atletičari nastupili su i na Jasenovačkoj milji – uličnom natjecanju u Jasenovcu što se boduje i za Hrvatsku atletsku ligu sjever. Trčale su se štafete 4 x 400 m, na kojima su koprivničke predstavnice i predstavnici osvojili tri zlata.

To su limačice – Sabolec, Gašparić, Rušak i Slavinić; limači – Šegović, Džendžo, Cenko, Tisaj te kadeti Prvčić, Rušak, Mikulić i Šostarić.