Petak, 19. travnja 2024.

FOTO Lipa u posljednjim minutama odnijela tri boda iz Miklinovca

Nogometaši Miklinovca poraženi su danas na domaćem terenu u 19. kolu Druge županijske lige. Tri boda odnijela je Lipa iz Hlebina u posljednjim minutama susreta.

U teškim uvjetima zbog jakog vjetra borba se vodila uglavnom na sredini terena. Prvo poluvrijeme nije donijelo lijepu igru, a jedino što valja izdvojiti je sumnjiva situacija pred golom Miklinovca kada se nakon jednog sučevog zvižduka očekivao crveni karton za domaćeg stopera, no umjesto toga sudac je odlučio “požutjeti” gostujućeg igrača zbog simuliranja.

Domaćini su bili konkretniji u drugom dijelu utakmice i uglavnom su diktirali tempo. Lopta je većinom bila u njihovim nogama no to nikako nisu uspijevali iskoristiti. Najbolju šansu imali su oko 60. minute: centaršut u pet metara, ali bila je to nezgodna lopta koju Keser nije uspio iskoristiti. Ubrzo potom Lipa je u kontranapadu, prekršaj na rubu šesnaesterca, opasna situacija, ali – šut preko vrata.

Najbolju akciju domaćina vidjeli smo desetak minuta prije kraja: nakon nekoliko dobrih poteza Šimunić dolazi sam pred vratara, ali srušen je i sudac dosuđuje najstrožu kaznu. Jedanaesterac je izveo Jurica Keser, no bio je to slab udarac koji je gostujući vratar Kiš uspješno zaustavio.

I kako to obično biva, slijedi kazna. Pred sam kraj utakmice gosti su se sjurili u napad, izašli sami pred golmana i pogotkom odnijeli sva tri boda iz Miklinovca.

U ostalim današnjim utakmicama Tehničar je na domaćem terenu podijelio bodove s gostima iz Gole (2:2), a Križevčani su kod kuće s 2:0 pobijedili Mladost iz Kloštra Podravskog.