Četvrtak, 18. travnja 2024.

Podravka Vegeta bez problema preskočila Umag

Rukometašice Podravke Vegete ostvarile su još jednu očekivanu pobjedu. Nova dva boda osvojile su na gostovanju u Umagu rezultatom 29:16.

Naše su rukometašice utakmicu otvorile neočekivano nervozno te su u 10. minuti imale zaostatak od četiri pogotka. Bilo je to dovoljno upozorenje Koprivničankama da se trgnu pa su pogocima Dore Krsnik i Marijete Vidak, te obranama Ivane Kapitanović stigle i prestigle prednost Umažanki. Rezultat poluvremena bio je 12:10.

Domaće igračice pružale su otpor do 45. minute i rezultata 17:15. Nakon toga na terenu je postojala samo Podravka. Odlična obrana i raspucana Ekatarina Nemaškalo donijeli su uvjerljivu pobjedu rezultatom 29:16.

S nova dva boda naše rukometašice su ostale same na vrhu prvenstvene ljestvice s četiri boda prednosti ispred Sesveta i Lokomotive. U idućem kolu Podravka će ugostiti Osijek, ali ne u Koprivnici, već u Garešnici kako bi se pridonijelo popularizaciji rukometa u manjim sredinama.