Četvrtak, 18. travnja 2024.

Linice odnijele pobjedu u derbiju protiv Virovitičanki

Rukometašice Podravke Lino u domaćoj su gimnazijskoj sportskoj dvorani ostvarile pobjedu u derbiju Druge lige sjever protiv virovitičkog Tvina. S nova dva boda naše mlade rukometašice ostale su na vrhu tablice, bodovno izjednačene s Pitomačom.

Linice su susret odlično otvorile pa su već sredinom prvog poluvremena imale pet golova prednosti. Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom gol za gol pa je rezultat na kraju bio 11:8. Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dobre igre Podravke koja na krilima Hmeline, Franušić i Šenvald dolazi do visokih 17:10 u 43. minuti. Bio je to rezultat nakon kojeg su naše rukometašice stisnule kočnicu i smanjile ritam i angažman. Gošće su pokušale iskoristiti opuštenost Podravke, ali nisu uspjele. Utakmica je završila rezultatom 23:20.

Najefikasnije u redovima Podravke bile su Franušić i Hmelina sa šest te Šenvald s pet pogodaka.