Home Featured FOTO Hrvači i hrvačice Podravke briljirali na 13. Zlatnom pijetlu

FOTO Hrvači i hrvačice Podravke briljirali na 13. Zlatnom pijetlu

0
Snimio Marko Posavec.
Završen je trinaesti po redu Međunarodni turnir grada Koprivnice u hrvanju grčko-rimskim načinom za dječake i djevojčice “Zlatni pijetao” na kojem je nastupio rekordan broj hrvačica i hrvača, njih čak 418, iz 31 kluba i šest zemlja. Osim iz Hrvatske, klubovi su stigli iz Mađarske, Slovenije, Ukrajine, Makedonije i Slovačke.

– Kao organizatori izuzetno smo zadovoljni, kako brojem natjecatelja tako i kvalitetom samog turnira koja je bila na veoma visokom nivou. Također, organizacijski, jako smo zadovoljni angažmanom naših trenera, volontera, starijih članova u klubu i ostalih – rekao nam je tajnik HK Podravka, Vedran Blažeković.

Hrvački klub Podravka predstavljalo je 69 natjecatelja koji su osvojili ukupno 25 medalja, od čega šest zlatnih, pet srebrnih i četrnaest brončanih. Hrvače Podravke na turniru su vodili Miroslav Mihalec, Renato Begović, Saša Šprem, Luka Mihalec i Ivan Lončarić.

U ukupnom poretku u svim dobnim skupinama HK Podravka zauzela je prvo mjesto s čak 117 bodova prednosti ispred drugoplasiranog HK Slatina i 133 boda prednosti ispred trećeplasiranog HK Sesvetski Kraljevec.

U pojedinačnoj kategoriji najistaknutiji bili su Stupakov Volodymyr, Ukrajinac, koji je osvojio nagradu za najatraktivnijeg hrvača turnira, te hrvačica Podravke Valentina Belušić koja je u kategoriji kadetkinja do 56 kg osvojila prvo mjesto. Valentina je, kao najuspješnija hrvačica HK Podravka, osvojila bicikl koji joj je uručio predsjednik kluba Darko Tetec.

– Jako sam sretna zbog osvojenog prvog mjesta danas i ovo će mi biti veliki poticaj za daljnje treninge i natjecanja koja me očekuju – rekla nam je najbolja Podravkašica, Valentina Belušić.

Natjecanje koje je trajalo cijeli dan opravdalo je status jednog od najboljih hrvačkih turnira u Europi i zasigurno je da brojni natjecatelji, posjetitelji, ali i organizatori s nestrpljenjem očekuju iduću godinu i četrnaesti po redu „Zlatni pijetao“.