Atletičari Koprivnice odlični u Velikoj Gorici

Nakon što su ostvarili odlične rezultate na nedavnom Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu kojemu su bili domaćini, atletičari Atletskog kluba Koprivnica proteklog su vikenda nastupili na 24. Turopoljskom polumaratonu u Velikoj Gorici te još jednom dokazali da su u samom vrhu hrvatske atletike.

Zoran Žilić u polumaratonskoj je utrci zauzeo četvrto mjesto s vremenom od 1:13.34, dok je Ivan Dračar na cilj stigao peti s 1:14.50. Njih su dvojica time bili najbolje plasirani hrvatski natjecatelji.

Kao prednatjecanje samog polumaratona održane su učeničke utrke. Naši su mladi atletičari – upravo oni koji su nedavno briljirali u krosu – zauzeli prva četiri mjesta u utrci učenika sedmih i osmih razreda, i to redom: prvi je bio Marko Gregurec, drugi Luka Šoštarić, treći Albert Rušak i četvrti Ivan Mikulić.

Jan Tisaj bio je prvi u kategoriji učenika trećih i četvrtih razreda. U istom je uzrastu prvo mjesto osvojila Anja Slavinić, dok je Laura Sabolec bila treća.

U raznim kategorijama uspješno su nastupili i Petar Cenko, Rajna Perošić, Korana Grgac, Sven Džendžo i Ivan Bebek.

Izvor: AK Koprivnica.