Podravka Vegeta preskočila Zrinski s pola snage i pola motivacije

Rukometašice Podravke Vegete pobijedile su Zrinski iz Čakovca u susretu 15. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene u Koprivnici. Konačni je rezultat glasio 30:24 (18:13 na poluvremenu).

Koprivničanke su u utakmicu krenule sporo i neorganizirano, pa su u prvih 15 minuta gošće iz Čakovca bile u vodstvu, povremeno i do tri razlike. Podravka je tada uspjela uspostaviti prednost koju nije ispustila do kraja susreta, a pobjedu može ponajviše zahvaliti zalaganju Dore Krsnik sa sedam i Marijete Vidak sa šest pogodaka te Ivani Kapitanović koja je, usprkos labavoj obrani, zaustavila deset udaraca. Selena Milošević morala je napustiti teren nakon trećeg isključenja u 43. minuti.

U sljedećem, 16. kolu, Podravka Vegeta gostuje u Bjelovaru.

Dodajmo i kako je Koka u Zagrebu pobijedila Lokomotivu čime Podravka Vegeta na prvom mjestu ljestvice ima prednost od čak četiri boda.

UTAKMICA 15. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
PODRAVKA VEGETA – ZRINSKI 30:24 (18:13)

KOPRIVNICA – Sporstka dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 200. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (Garešnica). Nadzornik HRS-a: Saša Brabec (Virovitica).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+0), Kapitanović (8+2), Milenković (-); Nikšić 2, Dežić 3, Karlovčan, Šenvald, Krsnik 7, Milošević 4, Džono 2, Nemaškalo 3, I. Mrđen, Papac, Dragišić 1, Vidak 6(1), Franković 2. TRENER: Goran Mrđen.

ZRINSKI: Kozjak (2), Ivačić (3); P. Posavec 4, Šarić, Glad 1, S. Posavec 5(2), Sinanović, Ladić, Balić, Resman 3, Horvat 3, Lupić, Gavrić 5(1), Androić, Maljak 3. TRENER: Željko Golik.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Zrinski 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Milošević 2+2+2, diskv. u 43′, Džono, Franković), Zrinski 6 minuta (Horvat, Gavrić, Resman).

CRVENI KARTON: Milošević (43 – treće isključenje u 43. minuti)).

IGRAČICA UTAKMICE: Dora Krsnik (Podravka Vegeta).

Svi rezultati 15. kola: Podravka Vegeta – Zrinski 30:14, Lokomotiva – Koka 21:24, Sesvete Agroproteinka – Zamet 36:25, Split – Trešnjevka 20:23, Đakovo – Bjelovar 21:30. Osijek – Umag 21:27, Split 2010 – Dugo Selo 55 21:21.