Koprivnički šahisti osvojili seniorski i kadetski turnir u Čakovcu

Jurica Srbiš i Marko Đukin pobijedili su u kategorijama seniora i kadeta na II. Otvorenom šahovskom prvenstvu grada Čakovca, u konkurenciji od 98 natjecatelja iz Slovenije, Hrvatske te Bosne i Hercegovine.

Jurica je do naslova seniorskog prvaka došao s osvojenih 6,5 bodova u sedam partija. Drugi je bio slovenski velemajstor Georg Mohr sa šest bodova, dok je treće mjesto zauzeo Marko Sokač iz Športskog šahovskog kluba “Konaki”, Novo Virje.

Drugi koprivnički predstavnik, Marko Đukin, sa 6,5 bodova osvojio je kadetski turnir; do prvog mjesta došao je sa šest pobjeda i jednim remijem. Drugi je bio Roko Vlahov iz Požege, a treći Benjamin Kanižaj iz Štrigove, obojica s pet bodova.

Josip Koštić s pet bodova osvojio je peto mjesto u kategoriji mlađih kadeta te je ujedno bio i najbolje plasirani šahist do 11 godina.